Gdański zespół jazzowy Algorhythm był w piątek gościem Radia Star. Grupa wystąpi w londyńskim Jazz Cafe POSK 21 kwietnia o godz. 19:30.

Algorhythm w Radiu Star

Rozmawiała: Małgorzata Prochal

Zespół Algorhythm powstał w 2013 roku. Od samego początku istnienia łączy w swojej twórczosci różne idee, nurty muzyczne i osobowości. Jedynym stałym wyznacznikiem jego twórczości jest swobodna ekspresja artystyczna. Sama zaś nazwa zespołu to słowo – symbol. Odnosi się do pojęcia algorytmu, który jest codziennie stosowany we wszystkich dziedzinach współczesnego życia. Tak też muzyka Algorhythmu oddaje codzienne emocje i myśli współczesnego człowieka.

EMIL MISZK – TRĄBKA

Trębacz, kompozytor, aranżer. Naukę gry na trąbce rozpoczął w roku 1998 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lęborku. Bardzo dobrze odnajduje się na wielu płaszczyznach. Jego styl opiera się na starciu dwóch energii – z jednej strony przynależność do tradycji, z drugiej totalna wolność. Jest to efekt współpracy z takimi artystami jak: Leszek Kułakowski, Sławek Jaskułke, Tymon Tymański czy Wojtek Mazolewski. Współtworzy wiele formacji związanych z trójmiejskim środowiskiem muzycznym: Jan Konop Big Band, Dominik Bukowski Quartet, Critical Level Piotra Kułakowskiego, Michał Bąk Quartetto, Kamil Piotrowicz Sextet czy kwartet trąbek barokowych Tubicinatores Gedanenses. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.

PIOTR CHĘCKI – SAKSOFON TENOROWY

Saksofonista związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Absolwent akademii muzycznej w Gdańsku w klasie Macieja Sikały. Członek zespołów: Algorhythm, Checki/Zienkowski Quartet, Nene Heroine, Tomasz Chyła Quintet, Michał Bąk Quartetto,Kamil Piotrowicz sextet, Sekstans. Otrzymał nagrody dla najlepszego muzyka na krokus jazz festiwal 2015 oraz Jazz Juniurs 2016. Laureat wielu konkursów w kraju i za granicą m.in : European jazz contest, Krokus jazz festiwal, Blue Note Poznań Competition, Ogólnopolski przegląd Gdyńskiego Sax Clubu, RCK Pro jazz festiwal Kołobrzeg. W 2016 roku grał na najwiekszym festiwalu jazzowy na świecie Java Jazz w Indonezji. Wspópracował z takimi muzykami jak: Leszek Możdżer, Leszek Kułakowski, Sławek Jaskułke, Jerzy Malek,Wojtek Mazolewski, Dwiki Dharmawhan,Tymon Tymański,Tomasz Sowiński.

SZYMON BURNOS – FORTEPIAN, ELEKTRONIKA

Pianista, klawiszowiec, kompozytor, urodzony w 1991 roku. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Silnie związany z trójmiejską sceną. Otwarty na muzyczne eksperymenty. Uzyskał certyfikat nowojorskiej School for Improvisational Music. Jego inklinacje i inspiracje sięgają wielu języków i stylów od muzyki free przez jazz i rock – do elektroniki, dlatego koncertuje, nagrywa i wspólpracuje z wieloma wykonawcami takimi jak Algorhythm, Tomasz Chyła Quintet, Tymon and The Transistors, Tymański Yass Ensemble, Nene Heroine, MaJlo, Daniel Hertzov czy The Fruitcakes. Laureat European Jazz Contest 2013 z zespołem Algorhythm oraz zwycięzca na Jazz Juniors 2016 wraz z Tomasz Chyła Quintet.

KRZYSZTOF SŁOMKOWSKI – KONTRABAS

Kontrabasista jazzowy z szerokim doświadczeniem scenicznym, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swoje artystyczne ambicje realizuje z zespołami wywodzącym się ze środowiska młodych trójmiejskich muzyków jazzowych, m.in. Algorhythm, Tomasz Chyła Quintet. Współzałożyciel niezależnego wydawnictwa muzycznego Alpaka Records. Oprócz działalności artystycznej występuje jako muzyk sesyjny.

SŁAWEK KORYZNO – PERKUSJA

Perkusista związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie Tomasza Sowińskiego. W roku 2010-2011 studiował na uczelni ESMAE w Porto (Portugalia), pod okiem amerykańskiego perkusisty Michaela Laurena. Członek zespołów: Algorhythm, Jerzy Małek Group, Piotr Lemańczyk Trio, Kamil Piotrowicz Quintet, Jan Konop Big Band, Inner Out, Szymon Łukowski Quartet, Tomasz Chyła Quintet. Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów, do najważniejszych z nich należą: Jazz Juniors, European Jazz Contest, Krokus Jazz Festiwal, Blue Note Poznan Competition, Ogólnopolski Przegląd Gdyńskiego Sax Clubu, RCK Pro Jazz Festiwal Kołobrzeg, Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu. Współpracował z takimi muzykami jak: Zbigniew Namysłowski, Leszek Możdżer, Sławek Jaskułke, Leszek Kułakowski, Jerzy Małek, Piotr Lemańczyk, Dominik Bukowski, Maciej Sikała, Maciej Grzywacz. Uczestnik warsztatów z takimi muzykami jak: Kurt Rosenwinkel, Greg Osby, Nelson Veras, Christian Weidner, Clarence Penn, Seamus Blake, Lage Lund, Ohad Talmor, Dan Weiss, John Escreet.

Więcej informacji: link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here