Szwedzki zespół muzyczny ABBA po 35 latach powrócił do studia i nagrał dwa nowe utwory – poinformowała w piątek menedżer tej legendarnej grupy Goerel Hanser. Premierę nowych utworów przewidziano na grudzień.

“Po 35 latach uznaliśmy, że fajnie byłoby znów się spotkać i powrócić do studia. I zrobiliśmy to! Poczuliśmy się, jakby czas się zatrzymał, jakbyśmy byli tylko na krótkich wakacjach” – napisali w komunikacie członkowie grupy ABBA: Agnetha, Benny, Bjoern oraz Anni-Frid.

Według menedżer zespołu jeden z nowych utworów będzie nosił tytuł “I still have faith in you”. Obie piosenki zostaną zaprezentowane w grudniu w związku z programem przygotowywanym przez amerykańską telewizję NBC oraz brytyjską BBC. Zespół ABBA jednak nie wystąpi wspólnie na scenie – członków grupy zastąpią ich hologramowe awatary.

Jak ujawnił wcześniej jeden z członków grupy Bjoern Ulvaeus, takie stworzone przez komputery kopie muzyków wyruszą w 2019 roku w tournee.

Zespół ABBA w latach 1972-1982 sprzedał na świecie ponad 400 mln płyt. Muzycy wydali prawie 70 singli. W 1974 roku ABBA piosenką “Waterloo” wygrała konkurs piosenki Eurowizji.

Na początku maja w Sztokholmie otwarta zostanie nowa część Muzeum ABBA. Wystawa zaprezentuje solowe dokonania członków grupy po jej rozpadzie w 1982 roku.

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk (PAP) Zdjęcie: EPA/OLLE LINDEBORG SWEDEN OUT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here