Zadbaj o formę z programem Let’s Get Moving i Fit4Life

0

Nie od dziś wiadomo, że „Ruch to Zdrowie,” czasem brak jednak motywacji, pomysłu albo środków na to, aby zadbać o naszą kondycje. Darmowe programy „Let’s Get Moving” i „Fit4Life” realizowane przez Peterborough City Council (Public Health Department) pomogą nam zadbać o formę i wcielić dobre nawyki w życie.

O programach Let’s Get Moving i Fit4Lifeopowiedziała na antenie Radia Star Małgorzata Kozber z Public Health Department w Peterborough City Council.

Zapraszamy do odsłuchania wywiadu:

W ramach programów organizowane są ćwiczenia w grupach i porady zdrowotne. Oba programy są darmowe i cieszą się ogromną popularnością, dlatego warto zapisać się już teraz, lub wpisać na listę osób oczekujących. Zajęcia kierowane są do osób po 16 roku życia.

Aktywność fizyczna jest ważna i większość z nas zdaje sobie z tego sprawę, często jednak o niej na co dzień zapominamy. „Jeśli ćwiczenia byłyby w pigułce, to byłyby jednym z najbardziej opłacalnych leków, które kiedykolwiek wynaleziono” – mówi Małgorzata Kozber cytując słowa Nick’a Cavilla, konsultanta ds. promocji zdrowia.

Systematyczny wysiłek fizyczny wzmacnia organizm i obniża ciśnienie krwi. Dodatkowo spala kalorie i modeluje sylwetkę, a także zmniejsza ryzyko cukrzycy i chorób serca. Regularnie wykonywane ćwiczenia podnoszą samoocenę i zmniejszają ryzyko depresji.

Zapraszamy do zgłoszenia się do udziału w programach:

Kontakt: Małgorzata Kozber, 

Telefon: 07908 245 853
Email: malgorzata.kozber@peterborough.gov.uk

Gosia Prochal/Radio Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here