Wszystkie zaplanowane na dziś operacje i wizyty w szpitalu w Peterborough zostały odwołane po tym, jak doszło do pękniecia rury, które spowodowało problemy z dostępem do wody. Na Twitterze placówki pojawiła się informacja, że sytuacja została już rozwiązana.

O incydencie w szpitalu doniosła nam Marta z Peterborough, której córka miała na dziś zaplanowaną operację.

“Dwa lata czekałam, dziecko było gotowe i nagle wstrzymali. Teraz musimy mieć przydzielony kolejny termin. Podobno w ciągu 28 dni otrzymamy list z wyznaczoną nową datą. Jestem załamana” – powiedziała w rozmowie z Radiem Star.

Jak usłyszeliśmy od rzecznika szpitala wszystkie odwołane zabiegi mają zostać ustalone najszybciej jak tylko będzie to możliwe. Pod uwage ma być brany stan chorego.

O ustaleniu nowego terminu pacjenci zostaną poinformowani listownie, można również wybrać się w tym celu do swojej przychodni i porozmawiać ze swoim lekarzem.

W szpitalu miały dziś miejsce jedynie zabiegi ratujące życie, pozostałe zostałe anulowane.

Po opanowaniu sytuacji przywrócone zostały odwiedziny i przyjęcia chorych, a od jutra szpital ma funkcjonować zupełnie normalnie.

Dyrektor North West Anglia NHS Foundation Trust podziękował zespołowi pobliskiego szpitala Hinchingbrooke za pomoc w opiece nad pacjentami, gdy trwała walka z awarią.

Szpital zapewnił, że wszyscy pacjenci otrzymali w czasie incydentu należytą opiekę.

Gosia Prochal/Radio Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here