Wywiad z zespołem Blueberry BUSH

0

Czas na interesujący wywiad z Blueberry BUSH, czyli miksturze bluesa, folku, soulu, country i rockowego pazura! Zobaczycie ich już 4 maja na festiwalu Days of Poland w Londynie! Zapraszamy do lektury.

Jak zaczęła się wasza przygoda z muzyką?

Przygoda z muzyką zaczęła się bardzo dawno temu ale jeśli chodzi o Blueberry BUSH, to uformowała się na początku 2013 roku w południowo-zachodnim Londynie. Dwóch doświadczonych kompozytorów , gitarzystów i wokalistów – Remi Juśkiewicz  oraz Jakub Łabanowski po wcześniejszej współpracy w zespole Tottoos Toos i jego rozpadzie postanawiają  rozpocząć nowy projekt o nazwie Blueberry BUSH, oparty na miksturze  bluesa, folku, soulu, country i rocka. Po kilku miesiącach pracy w domowym studiu Remiego powstają pierwsze kompozycje zespołu. Następnym krokiem była propozycja złożona Rafałowi Piekosiowi, perkusiście z byłego składu Tottoos Toos, który perfekcyjnie nadawał się do tej roli ze względu na duży talent oraz  precyzje, z którą zdążyliśmy się bardzo dobrze zapoznać. Po krótkich poszukiwaniach na pokład dołączył basista Marek Funkas, który spisał się bardzo dobrze na przesłuchaniu i jest od tej pory z nami.W tym oto składzie zaczęły się próby i koncerty gdzie zespół spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem publiczności, której część stanowi dzisiaj grupę naszych fanów. Z początkiem 2014 roku po żmudnych poszukiwaniach oraz przesłuchaniach do zespołu dołączyła niesamowita wokalistka Merche Cardoso Garcia, dziewczyna o potężnym głosie wypełnionym blues’em w 110%, która sfinalizowała nasze poszukiwania składu zespołu. Co mogę więcej powiedzieć…? Let’s Rock!

Dlaczego Londyn?

Tak jak w większości przypadków: praca, spełnienie swoich marzeń, planów, no i oczywiście zagranie na Wembley saportując The Rolling Stones…hehe wszystko jest możliwe.

Z jaką legendą muzyki chcielibyście wystąpić na scenie?

To jest trudne pytanie, myślę że tu rozpoczęła by się bardzo długa rozmowa kontynuowana do samego rana. Nie wiem, jak powyżej chyba The Rolling Stones ale pod uwagę wchodzi tez Britney Spears!

Co dla was jest najważniejsze w życiu?

Myślę że zdrowie jest najważniejsze bez wątpienia oraz pozytywny pogląd na wszystko co nas otacza.

Jaka była wasza największa wpadka jaką zaliczyliście na scenie?

Chyba nie mieliśmy większych wpadek na scenie, zawsze są jakieś niedociągnięcia jeśli chodzi o nagłośnienie na scenie ale staramy się z tym jakoś uporać i  dać z siebie wszystko, ale za to poza scena jest ciekawie np: dostajemy dużo mandatów związanych z ruchem drogowym gdy jedziemy gdzieś na koncert, to już można powiedzieć taka tradycja w zespole.

Jakie macie plany na najbliższą przyszłość?

Planujemy nagrać płytę demo gdy tylko będziemy już mieli kompletny materiał, będzie to związane z promocją zespołu itp. czyli czeka nas dużo, dużo pracy no i oczywiście koncerty, których  trochę nam się szykuje w najbliższym czasie i na które serdecznie zapraszamy ,chcemy grać jak najwięcej, możecie nas zobaczyć na Facebook’u i dowiedzieć się więcej na ten temat.

Skąd dowiedzieliście się o festiwalu i jak wam się podoba jego idea?

O festiwalu dowiedzieliśmy się od organizatorów, którzy nas zaprosili i z polskich mediów w Londynie oraz od znajomych zespołu. Myślimy że to bardzo fajny pomysł promować polską kulturę, którą ma tak mocne korzenie w Europie oraz na świecie ,festiwal ten może  przedstawić nas, polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii w możliwie najbardziej pozytywny sposób. To propozycja, dzięki której Polacy stają się bardziej widoczni, a nasi sąsiedzi poznają nas coraz lepiej.

Jaki repertuar planujecie na festiwal?

Ze względu na to że nasza wokalistka jest anglojęzyczna niestety nie będziemy śpiewać w swoim ojczystym języku a muzyka nie będzie podobna do naszej ludowej niestety, ale  nic to.  Myślę, że będzie fajnie. Planujemy zagrać swoje utwory oraz parę coverów  w klimacie rock –blues. Do zobaczenia na festiwalu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here