ANNA RUSIECKA w RADIU STAR

Od dziecka wszędzie było jej pełno, towarzyszył jej nieustanny głód działania i tak jest po dziś dzień – bo choć aktorka Anna Rusiecka bogatsza jest o nowe doświadczenia życiowe i zawodowe, to wciąż ciągle sięga po więcej i chce więcej. Jej motto brzmi: “Bój się i rób,” bo jak mówi nie przewraca się tylko ten, kto nic nie robi.
10 i 11 lutego zobaczymy Annę Rusiecką w spektaklu Sceny Polskiej UK “Chociaż raz warto umrzeć z miłości” z najpiękniejszymi piosenkami Agnieszki Osieckiej. Spektakl zostanie wystawiony w Teatrze POSK-u w Londynie. Anna Rusiecka zagra w nim córkę poetki – Agatę i zaśpiewa piosenki z tekstami Osieckiej. W Radiu Star premierowo usłyszymy w jej wykonaniu dwa utwory “Uciekaj moje serce” i “Sama chciała” (muz. Seweryn Krajewski, słowa A.Osiecka).
Do zespołu Sceny Polskiej UK Anna Rusiecka dołączyła po przyjeździe do Anglii, gdzie mieszka od dwóch lat. Współpracując z polskim teatrem w Londynie zagrała już m.in. w “Zemście” Aleksandra Fredry, gdzie wcieliła się w rolę Klary. Realizuje też z aktorami projekty dla dzieci. 11 marca na zaproszenie Radia Star, Scena wystąpi w The Key Theatre w Peterborough ze spektaklem “Wróbelek Elemelek i Przyjaciele.”
Z aktorstwem, Anna Rusiecka związana od lat najmłodszych lat. Gdy wspomina o swoim dzieciństwie – śmieje się, że nigdy nie potrafiła usiedzieć w miejscu. Wychowywała się w małej miejscowości Czarna Dąbrówka na Kaszubach, gdzie jej życie toczyło się wokół szkoły i Domu Kultury. Uczestniczyła we wszystkich możliwych zajęciach przez kółko teatralne, naukę śpiewu, tańca, po kung-fu. Scena zawsze ją pasjonowała i jak podkreśla “nigdy nie miała wątpliwości co chce w życiu robić.”
Debiutowała w musicalu “Metro” w Studio Buffo, współpracowała z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych “Gardzienice” oraz Escola Superior de Cinema i Audiovisuals de Catalunya. Występowała na deskach Teatru Nowego w Słupsku oraz Teatru Atelier w Sopocie, a także w Instytucie Teatralnym w Warszawie – w spektaklu Magnifica w reżyserii Marty Górnickiej, z którym jeździła po całym świecie.
Mogliśmy zobaczyć ją również w serialach takich jak np. “Na Dobre i Na Złe,” “Ojciec Mateusz,” czy “Na Wspólnej.” Nagrywała audiobooki: “W krainie kolibrów” Sofia Caspari i Sagę rodu Michorowskich Anny Rohóczanki. Był również dubbing: użyczyła głosu jednej z głównych bohaterek w polskiej wersji językowej serialu animowanego “The Littlest Pet Shop” i podkładała głos m.in. w takich serialach jak “Koszykarze”, “Kosmoloty”, czy w kinowej wersji filmu “Percy Jackson. Morze potworów.”
Głowę ma pełną pomysłów i planów na realizację kolejnych marzeń. Ale żeby nie zdradzić wszystkiego… o tym usłyszycie w rozmowie.
Więcej informacji o spektaklu “Chociaż raz warto umrzeć z miłości” i bilety – link
Fanpage Aktorki: link
Gosia Prochal/Radio Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here