Wywiad z Martą Żmudą-Trzebiatowską

0

Marta Żmuda-Trzebiatowska to polska aktorka, filmowa, telewizyjna i teatralna. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Do grona najpopularniejszych ról można zaliczyć m.in.: rolę Marta Orkisz w „Teraz albo nigdy!” a także w serialu „Julia”, gdzie zagrała rolę Moniki Miller. Przed premierą spektaklu w Londynie „Ślub doskonały’ Marta Żmuda – Trzebiatowska udzieliła krótkiego wywiadu Elli Porawskiej.

Londyński Teatr Premier i spektakl „Ślub doskonały” do kogo skierowana jest ta sztuka?

Sztuka ta jest skierowana do młodych kobiet oraz przyszłych panien młodych. Można w niej zobaczyć co czeka nas w przyszłości, jak i przypomnieć sobie jak to było kiedyś.

Kogo gra Pani w tej sztuce?

W „Ślubie doskonałym” gram kobietę, główną pannę młodą.

Dla Polonii to wydarzenie, które jest cząstką pozostawionego kraju, a dla Pani?

Dla mnie również jest to nie małe wydarzenie, cieszę się, że mogę grać dla ludzi, którzy są poza granicami naszego kraju. Myślę , ze w ten sposób pokazujemy , że o nich pamiętamy, a oni doceniają naszą pracę.

Jako aktorka młodego pokolenia myśli Pani, że sztuka to rodzaj przesłania?

Oczywiście, każda sztuka to rodzaj przesłania, z jednej strony spektakl jest oderwaniem się od codzienności i problemów, które nas spotykają,a z drugiej bardzo często przedstawia naszą rzeczywistość. W teatrze każdy spektakl jest inny, to jest właśnie ta różnica pomiędzy filmem czy serialem, cały czas budujemy swoją postać.Granie w teatrze to recenzja tu i teraz. „Ślub doskonały” to farsa, nie jest to prosty gatunek, musimy być w wielkim skupieniu.

Dla Pani aktorstwo to tylko praca, czy ma również inne znaczenie ?

Tak , zdecydowanie aktorstwo ma dla mnie wiele znaczeń. Zawód aktora większości społeczeństwa kojarzy się ze sławą, dużymi pieniędzmi, zainteresowaniem mediów, dostatnim życiem. Niewiele osób wie, że obraz aktora kreowany w mediach dotyczy tylko wąskiej grupy tej społeczności występującej w produkcjach filmowych i telewizyjnych o największej oglądalności. Zdecydowana większość wykonując swoją pracę np. w teatrze nie zyskuje takiego rozgłosu. Aktorstwo jest dla mnie przejściem do innego świata, mogę wcielać się w różne role, grać osobowości, które w jakiś sposób mnie rozwijają.

W kilku słowach o sztuce „Ślub doskonały ” dla Polonii.

„Ślub Doskonały” jest historią pana młodego (Paweł Małaszyński), który w przeddzień swojego ślubu budzi się w południe w pokoju hotelowym z piękną, nagą nieznajomą u boku. Niestety, wśród zapamiętanych atrakcji wczorajszego kawalerskiego wieczoru obraz tej Pani nie występuje, a głos przyszłej żony już słychać w hotelowym korytarzu.Dodam jeszcze, że scenografia tego spektaklu jest przepiękna I oryginalna. Gra się tam wyjątkowo.

Autor zdjęcia:  Michał Gałęzowski
Źródło: Ella Porawska (dla Team Player Management & Co Ltd)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here