Lubimy przejrzyste i opłacalne oferty. Chcemy by jakość szła w parze z ceną, a przede wszystkim – lubimy prostotę. Kiedy jednak przyjeżdżamy na Wyspy i usiłujemy wysłać przelew do Polski – czeka nas niemiła niespodzianka.

We wszystkich angielskich bankach dostajemy oferty z wysokimi opłatami i długim czasem oczekiwania. Nie dziwi więc, że większość Rodaków wybiera popularne serwisy do przelewów pieniędzy. Warto jednak zastanowić się przez chwilę na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej firmy.

Opinie o firmie

Nikt z nas nie chciałby powierzać swoich pieniędzy firmie, która nie cieszy się pochlebną opinią większości użytkowników. Po pierwsze więc, sprawdźmy co o danym serwisie piszą inni klienci i posłuchajmy co mówią nasi znajomi. Im więcej pochlebnych opinii tym lepiej! Warto także zadzwonić do konsultanta danej firmy i wypytać o wszystkie informacje, które nas interesują.

Bezpieczeństwo

W ostatnich czasach wiele się słyszy o cyberprzestępczości i fałszywych firmach, które powstają tylko po to by wyłudzać pieniądze. Dlatego zanim zaufamy jakieś firmie, sprawdźmy czy ma wszystkie potrzebne certyfikaty i poddaje się restrykcyjnym wymogom bezpieczeństwa ustanowionymi przez instytucje państwowe. Przede wszystkim miejmy na uwadze czy dany serwis jest pod nadzorem Financial Conduct Authority (FCA), Urzędu Skarbowego (HMRC), a także polskiej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Do tego czy szyfruje dane w odpowiedni sposób (SSL).

Opłaty, kurs walut

Jedna z najbardziej istotnych kwestii, na którą zwraca uwagę każdy z nas to niska opłata za przelew i korzystny przelicznik walut. Niestety serwisy do przelewów pieniędzy rządzą się różnymi prawami i nie wszystkie w czytelny sposób powiadamiają o opłatach za dane usługi. Ze szkodą dla klienta często jest pobierana opłata procentowa od przelewu, co skutkuje tym, że wysyłając dużą sumę pieniędzy możemy być stratni nawet do 1/3 wartości przelewu. Przykładowo: serwis pobiera 3% od transakcji, wysyłając £1000, zapłacimy za przelew aż £30!.

Kolejną praktyką stosowaną przez operatorów przelewów międzynarodowych są opłaty za przelew liczone w zależności od kwoty przelewu. Tutaj także niekorzystnie wypadnie oferta gdy będziemy chcieli wysłać większą sumę pieniędzy choć operator kusi nas niskimi opłatami na start.

Na co więc warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim czy dany serwis pobiera zawsze stałą opłatę za usługi niezależnie od kwoty przelewu oraz czy oferuje program partnerski za wysłane przelewy, dzięki któremu będziemy mogli co drugi lub trzeci przelew robić całkowicie za darmo!

Dostępne usługi

Zapewne chciałbyś szybko wysłać pieniądze do Polski, do tego mieć możliwość zapłaty kartą lub przelewem. Najlepiej też, abyś miał wybór różnych rodzajów przelewów, a przy okazji nie płacić zbyt dużo za usługę. Mówiąc wprost – masz prawo tego wymagać bo w dobie tylu ofert na rynku, pewne przywileje są już absolutnym standardem.

Dlatego wybierając serwis zwróć uwagę czy oferuje możliwość płatności kartą (i nie pobiera za to dodatkowych opłat!) i czy można też dokonać wpłaty na konto bankowe. Istotny jest też dla nas fakt, czy serwis realizuje ekspresowe przelewy, ile walut ma w ofercie i czy wymienia je po korzystnym kursie oraz czy dostaniemy funkcjonalny panel klienta, w którym będziemy mogli zarządzać naszymi finansami (i to za darmo!).

Przykładowo:

Ferpay.com – jeden z serwisów do przelewów pieniędzy – oferuje darmowy przelew EXPRESS w każdą środę od 9:00 do 20:00. To jedyny na rynku szybki przelew do Polski, który trafi na wybrane przez Ciebie konto w ciągu 10 minut od momentu płatności. Opłata za przelew express w pozostałe dni wynosi: £3,50, a za przelew standard zapłacimy £1,80.

Rejestracja konta

Nikt nie lubi wypełniać długich, zawiłych formularzy, a w dobie komputerów i social media niemal naturalne wydaje się, że im krótszy formularz osobowy – tym większy plus dla firmy! Dlatego od razu odpuśćmy sobie serwisy, gdzie na powitanie wymagają od nas podania wielu danych osobowych. Przecież wystarczy wpisać imię i nazwisko, adres e-mail i po kilku chwilach cieszyć się przelewami do Polski. Bo im prościej, tym lepiej, prawda?

Agnieszka Gonczar

Specjalista ds. przelewów międzynarodowych Ferpay.com

*Ferpay.com to wiodący na rynku serwis dzięki któremu wyślesz pieniądze do każdego miejsca na świecie, a także wymienisz waluty korzystniej niż w banku czy kantorze. Wielu klientów Ferpay przekonała przede wszystkim bogata oferta usług – oprócz standardowych przelewów z/do Polski, znajdziemy ofertę dla transferów międzynarodowych, a także opcję Przelewu Express, dzięki któremu pieniądze na koncie są w niecałe 10 minut.

Źródło: Twoja Anglia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here