Wystawa polskiego designu w Galerii POSK w Londynie!

0

W dniach od 13 do 23 grudnia w Galerii POSK w Londynie odbędzie się wystawa polskiego designu. To wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością przyciągnie do stolicy nie tylko osoby bezpośrednio z branżą związane. 

Wśród wystawionych obiektów znajdą się m.in. projekty Józefa Chierowskiego, Hanny Lis, czy Rajmunda Teofila Hałasa, jak również wyroby fabryki porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” oraz szkło i ceramika, m.in. Zbigniewa Horbowego. 

Wszystkie zaproponowane projekty polskich twórców są oryginalnymi eksponatami, które zyskały nowe życie pod okiem designera Bogumiła Gali. Na bazie znanych projektów z lat 50, 60 i 70 stworzył on linię mebli „GBPOWER NEW LIFE”. Głównym założeniem artysty było zachowanie walorów starych, kultowych projektów i jednocześnie nadanie im współczesnego sznytu.  Organizator wystawy na co dzień zajmuje się renowacją i sprzedażą mebli. Był pomysłodawcą pierwszej w Polsce aukcji designu europejskiego, zorganizowanej przez REMPEX, jeden z najbardziej szanowanych domów aukcyjnych na świecie, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności i mediów.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia wystawy, która odbędzie się w galerii POSK w Londynie przy ulicy 238-246 King Street, od 13 do 23 grudnia.

Zapraszamy do odsłuchania wywiadu z Bogumiłem Galą, organizatorem wystawy:


Rozmawiał: Michał Dobosz

Gościnnie na wystawie pojawią się również grafiki utalentowanego artysty Adriana Purgała, będące jedynie przedsmakiem jego autorskiej wystawy, która również odbędzie się w Londynie w Galerii POSK, w dniach 2 – 15 stycznia 2016 roku. Jego prace, przedstawiające człowieka w poszukiwaniu duszy i sensu istnienia zaskakują niepowtarzalnością oraz dbałością o każdy szczegół.

Adrian Purgała w wywiadzie dla Radia Star:

Rozmawiał: Michał Dobosz

Więcej informacji pod adresem www.polish-design.co.uk.

zdjęcie numer 2

zdjęcie numer 3

zdjęcie numer 4

7_Adrian_Purgal_THE_PAST_600x440

zdjęcie numer 6

Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here