Wystawa Pawła Jasińskiego pt. „Definition of Beauty” w POSKu

0

Do 13 stycznia potrwa w Galerii POSK-u wyjątkowa wystawa Pawła Jasińskiego pt. „Definition of Beauty”. Zapraszamy do odsłuchania wywiadu, którego autor prac udzielił w Radiu Star.

Paweł Jasiński urodził się w Polsce, ale na stałe mieszka i tworzy w Dublinie. Od kilku lat regularnie wystawia swoje prace malarskie w krajach europejskich. Po wystawie w The Icon Gallery w Dublinie, jego obraz: portret Paula Brady, został umieszczony na jednej ze ścian kamienicy Temple Bar. Założyciel Tree Art Studio.

Jak mówi Paweł Jasiński, pomysł na wystawę był procesem: „Przygotowywania zbiegły się z wydarzeniami na Wyspach Brytyjskich, mam tu na myśli Brexit oraz ataki na społeczności spoza Wielkiej Brytanii. To skłoniło mnie do reakcji. Symboliczny dla mnie pozostaje fakt że wystawa odbędzie się w miejscu rasistowskiego incydentu, czyli budynku POSK-u na Hammersmith w Londynie.” 

Wywiad na antenie Radia Star:

Prezentowane w POSK prace są zbiorem wybranych obrazów z etapów życia artysty. Niektóre mają swe ukryte znaczenie. Paweł stara się mówić o różnorodności świata. Podejmuje temat tolerancji, samotności, miłości, tęsknoty, ale robi to w przewrotny sposób. Jednym z jego ulubionych motywów jest kobieta, często o nadnaturalnych rozmiarach. Malowana na różne sposoby, jest symbolem kobiecości i macierzyństwa.

wenus-with-bucket

„Chciałbym, aby moja wystawa była głosem, wołaniem do wszystkich, nie tylko Brytyjczyków, ale do Europy, do Polaków, o poszanowanie praw innych oraz szacunek do inności. Do innych kultur, ras i języków, ludzi inaczej wyglądających. Radykalizująca się Europa potrzebuje wspólnoty, jeśli mój głos zostanie usłyszany choć w najmniejszym stopniu, będzie to dla mnie wielka sprawa.Bardzo zależy mi na tym, aby wystawa przyciągnęła ludzi różnych narodowości, kultur, ras, czy religii. To mój cichy sprzeciw przeciwko ksenofobii i wołanie o pokój.” – mówi o wystawie Paweł Jasiński.

danielle-and-blue-flowers

„Postanowiłem też, poświęcić wystawę pamięci moich przodków, zamordowanych w czasie okupacji hitlerowskiej. Mój dziadek stracił swoją całą Żydowską rodzinę podczas Holocaustu. Dedykuję tę wystawę moim przodkom – całej rodzinie mojego dziadka: jego rodzicom, siostrom, oraz braciom, którzy zostali zamordowani przez Nazistów w wiosce Kobyle-Gródek, ze względu na ich żydowskie pochodzenie.” – dodaje Paweł Jasiński.

Data i miejsce:

03-13.01.17, POSK, 238-246 King St, London W6 0RF

 Gosia Prochal / Radio Star / Informacja prasowa

after-event

lazy-lady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here