Wojciech Zych, współprzewodniczący LSE SU Polish Business Society  w Radiu Star – Twoim Radiu Na Wyspach

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu, w którym porozmawialiśmy o tegorocznym LSE SU Polish Economic Forum 2018, organizowanym przez polskich studentów z London School of Economics and Political Science, które odbędzie się 10 marca 2018 w Londynie w The Light Auditorium we Friends House.
Wydarzenie gromadzi co roku grono kilkuset delegatów reprezentujących najbardziej prestiżowe uczelnie Wielkiej Brytanii oraz najważniejsze osobistości z polskiego świata polityki i biznesu. Jest to obecnie największa konferencja dot. polskiej polityki i gospodarki odbywająca się poza granicami Polski.
Wśród zaproszonych w tym roku gości znajdują się m.in.: Ambasador Arkady Rzegocki, P. Sebastian Kulczyk (Kulczyk Investments), P. Michał Krupiński (Pekao SA), P. Krzysztof Krawczyk (CVC Capital Partners), P. Małgorzata O’Shaughnessy (VISA), P. Brunon Bartkiewicz (ING) i wielu innych.
W zeszłych latach Stowarzyszenie gościło m.in.: P. Premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego, P. Ministra Jacka Rostowskiego, P. Premiera Mateusza Morawieckiego, P. Komisarz Danutę Hubner, P. Premiera Waldemara Pawlaka, P. Zbigniewa Jagiełło (PKO BP), P. Sławomira Lachowskiego, P. Leszka Czarneckiego, P. Sebastiana Kulczyka.
Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej edycji są na bieżąco publikowane na stronie internetowej: www.polisheconomicforum.org oraz na Facebooku: link.

Wojciech Zych

Wojciech pochodzi z Jadachów, wioski na krańcach województwa podkarpackiego. W wieku 16 lat został stypendystą Headmasters and Headmistress Conference (HMC) i ukończył szkołę średnią w systemie A-Levels w New Hall School, Chelmsford. W 2015 roku rozpoczął studia prawnicze na London School of Economics and Political Science. Pasjonat muzyki organowej i aktywny przedsiębiorca w biznesie związanym z doradztwem edukacyjnym. Obecnie pełni funkcję współprzewodniczącego LSE Polish Business Society, polskiego stowarzyszenia studenckiego na LSE, z którym organizuje LSE Polish Economic Forum – największą konferencję o Polskiej gospodarce poza granicami kraju.

Relacja z ubiegłorocznego wydarzenia

Przewodniczący Stowarzyszenia zostali w roku 2014 wyróżnieni odznaczeniem za wyjątkowe zasługi dla Polonii w Wielkiej Brytanii, nadanym przez byłego Marszałka Sejmu, Radosława Sikorskiego. Poprzednie edycje Forum odbyły się pod patronatem Ambasady RP w Londynie oraz Parlamentu Europejskiego. Każda edycja Forum cieszy się dużym zainteresowaniem medialnym i jest dokumentowana m.in. w magazynach Forbes, Bloomberg oraz Rzeczypospolitej.
Źródło: Gosia Prochal – Radio Star/Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here