Wojciech Ciuraj – WALFAD

0

Naszym ostatnim gościem był Wojtek Ciuraj z zespołu WALFAD. Nazwa kapeli kryje w sobie nietuzinkową historię, o której bez wątpienia warto usłyszeć!

WALFAD, a dokładniej We Are Looking For A Drummer, powstał w końcówce 2011 roku i od tego czasu przebył burzliwą drogę. Pierwszym problemem, z którym młody skład z Wodzisławia Śląskiego musiał sobie poradzić, były poszukiwania bębniarza. Żaden z nich nie przypuszczał, że staną się one inspiracją do nazwy!

Jaką muzykę tworzy WALFAD? Jest to mieszanka z pogranicza ambitnego rocka i rocka progresywnego z domieszką różnorodnych zajawek muzycznych, wyniesionych z dźwiękowych inspiracji poszczególnych członków zespołu. Godziny żmudnych prób nie poszły na marne i już w lipcu 2012 roku chłopacy weszli do studia i nagrali pierwsze swoje kawałki.

Sporym sukcesem okazał się występ na Festiwalu Sophicapes w krakowskim Klubie Studio, gdzie kapela pokonała kilkadziesiąt innych składów i zagrała support przed Quidam!

Chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o śląskiej krainie widzianej oczyma Wojtka Ciuraja? Zagłębić się w dźwiękach progresywnego grania i dowiedzieć się o najnowszych planach wydawniczych? Wystarczy odpalić poniższy player!


Pociągi

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here