Prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel przekazał w imieniu rządu wyrazy współczucia rodzinom ofiar piątkowej katastrofy lotniczej w Hawanie, w której prawdopodobnie zginęło ponad 100 osób.

Kondolencje przekazał także były prezydent Kuby Raul Castro.

Władze w Hawanie nie podały jeszcze liczby ofiar katastrofy. Prezydent Diaz-Canel poinformował wcześniej, że trwa identyfikacja ciał.

Na pokładzie samolotu Boeing 737 było 104 pasażerów i sześciu członków załogi.

Dziennik “Granma” poinformował, że katastrofę przeżyły cztery osoby – trzy kobiety i mężczyzna, który jednak zmarł na skutek odniesionych obrażeń. “W ostatnich godzinach stan ciężko rannych kobiet ustabilizował się, ale nadal jest krytyczny” – powiedział Carlos Martinez Blanco, szef kliniki Calixto Garcia w Hawanie.

Większość pasażerów stanowili Kubańczycy, głównie mieszkańcy miasta Holguin, do którego leciał samolot, a załogę – Meksykanie. Wśród pasażerów było pięciu obcokrajowców. MSZ Argentyny poinformowało, że katastrofie w Hawanie zginęło dwóch obywateli tego kraju.

Użytkowany przez kubańskie towarzystwo Cubana samolot Boeing 737, który wyprodukowano w 1979 roku, rozbił się w piątek tuż po starcie z międzynarodowego portu lotniczego w Hawanie. Odbywająca rejs krajowy z Hawany do miasta Holguin na wschodzie Kuby maszyna runęła na plantację juki między portem lotniczym a pobliskim miastem Santiago de las Vegas.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.

(PAP) Zdjęcie: EPA/Ernesto Mastrascusa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here