Witold Waszczykowski w rozmowie z BBC

0

Szef polskiej dyplomacji, w wyemitowanej w nocy z wtorku na środę rozmowie z BBC News stwierdził, że PiS ma mocny, demokratyczny mandat od społeczeństwa, a działania Komisji Europejskiej mają na celu osłabienie pozycji Polski. 

Rozmowa Ministra Spraw Zagranicznych z dziennikarką BBC Zeinab Badawi odbyła się w ramach programu „HARDTalk”.

Witold Waszczykowski stwierdził, że aktualna władza chce zapewnić Polsce demokrację bezprzymotnikową. Propozycja liberalnej dmeokracji nie wchodzi w grę, ponieważ na jej gruncie pewne fundamentalne idee są wykluczone. Prawi i Sprawiedliwość chce Polski demokratycznej. Zapytany o ostatnie demonstracje powiedział, że swoje niezadowolenie wobec proponowanych zmian w sądownictwie wyraziło kilkadziesiąt tysięcy osób, ale miliony Polaków nie protestowało.

Pytany o sporną kwestię dotyczącą relokacji i ostentacyjnej niechęci Polski do przyjmowania uchodźców, Waszczykowski powiedział, że w 2016 roku polskie władze wydały 1,2 mln wiz Ukraińcom oraz 0,5 mln wiz dla Białorusinów. Zaznaczył również, że oni też są imigrantami i nie rozumie dlaczego tego nie bierze się pod uwagę. Podkreślił również, że nie wie dlaczego unijna polityka zmierza do tego, żeby bardziej dbać o interesy migrantów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Waszczykowski podkreślał, że w Polsce nie dzieje się nic złego a zachowanie Komisji Europejskiej świadczą o tym, że Unia Europejska chce osłabić pozycję Polski. Zwłaszcza podczas przyszłych rozmów dotyczących wspólnotowego budżetu.

SM / TwojaAnglia.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here