Co roku w malowniczo położonej posiadłości w Laxton Hall odbywa się Wesoły Dzień Polskiego Dziecka organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii pod patronatem Polskiej Macierzy Szkolnej.
To gromadząca tysiące polskich dzieci z całej Wielkiej Brytanii wspaniała całodzienna impreza plenerowa z mnóstwem konkursów, zawodów i zabaw! Koszykówka, siatkówka, piłka nożna, przeciąganie liny, wyścigi w workach, konkursy muzyczne, plastyczne i recytatorskie – to tylko kilka przykładów dziedzin wesołego współzawodnictwa.
Dzieci ze szkół polskich z całej Anglii konkurują w licznych konkursach oraz indywidualnych jak i grupowych konkurencjach sportowych. Biorą udział w zorganizowanych dla nich zajęciach i warsztatach, jak np. wykonywanie biżuterii, malowanie czy jazda na kucykach.
Organizowana z ogromym rozmachem, impreza obsługiwana jest co roku przez około setki wolontariuszy. W konkursach dzieci jak i całe drużyny otrzymują wspaniałe nagrody, a przede wszystkim – wspaniale się bawią!  Dzień kończy zwykle towarzyski mecz piłki nożnej, w którym rywalizują drużyny złożone z księży Polskiej Misji Katolickiej oraz pracowników Ambasady.
Radosnej atmosfery dopełniają polski grill oraz kawiarnia z pysznymi dziełami polskiej kulinarnej tradycji. To niecodzienna okazja, aby na pięknym, zielonym terenie starego dworku przeżyć wspaniały, pełen wrażeń dzień, a jednocześnie poznać swoich rówieśników z polskich szkół w całej Wielkiej Brytanii.
Zarówno dla dzieci, jak i wolontariuszy (którzy też zostają dziećmi na ten jeden, wyjątkowy dzień) jest to także szansa nawiązania kontaktów z innymi, wymiany doświadczeń, a może nawet zawiązania trwałych przyjaźni! Zapraszamy Was z Waszymi szkołami jak i rodzicami na to wspaniałe święto!

Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall 2018
W roku 2018 Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall odbedzie się 16 czerwca 2018.
Nie byliście w Laxton Hall? Jeśli nie, to warto przyjechac w tym roku! 
Coroczny wyjazd do Laxton Hall to już tradycja wielu szkół sobotnich, a niektóre z nich na stałe wpisały ją do szkolnych kalendarzy jako wydarzenie niemal obowiązkowe, w którym społeczność szkolna powinna uczestniczyć. „Bo nie ma szkoły bez Laxton Hall i Dnia Dziecka w Laxton Hall bez szkół” . Szczegółowe informacje o charakterze wydarzenia i aktracjach dla uczestników można znaleźć tutaj.
Prosimy o zapoznanie się z  REGULAMINEM DNIA DZIECKA 2018.
Całkowity dochód z kawiarni oraz grilla zostanie przeznaczony na organizację Wesołego Dnia Dziecka 2019.
Serdecznie zapraszamy!
Źródło: Polska Macierz Szkolna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here