Walka o świadczenia

0

Zapowiadają się zmiany w systemie świadczeń socjalnych dla młodzieży w wieku 16-24 lat. Jak powiedział minister oświaty Michael Gove trwa przegląd owych świadczeń w celu zrewolucjonizowania całego systemu.

– Świadczenia są po to, by dopomóc tym, którzy znaleźli się w trudnym położeniu. Nie mogą stać się nawykiem – stwierdził brytyjski polityk.

W tym celu rząd UK rozważy inne formy pomocy młodzieży przyuczającej się do zawodu. Co ciekawsze, według danych resortu pracy i emerytur wynika, że około 1,09 miliona Brytyjczyków w wieku 16-24 lat nie pracuje i nie uczy się.

W trakcie trwania ostatniej konferencji torystów w Manchesterze David Cameron stwierdził, iż młodzi ludzie przed 25 rokiem życia będą mieli do wyboru naukę lub pracę. Owe stwierdzenie przez wiele osób jest traktowane jako zapowiedź likwidacji świadczeń.

Zdaniem sekretarz generalnej centrali związkowej TUC, Frances O’Grady tego typu polityka może przyczynić się do pogorszenia sytuacji materialnej tysięcy młodych ludzi, a zwłaszcza tych, którzy założyli już rodziny.

Na końcowe wyniki przeglądu świadczeń socjalnych poczekamy do końca roku. Miejmy jednak nadzieję, że młodzież utrzyma swoje świadczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here