Furgonetka wjechała w poniedziałek w pieszych w Toronto w Kanadzie; potrąciła 8 do 10 osób – podała tamtejsza policja. Kierowca samochodu, który uciekł z miejsca zdarzenia, został zatrzymany. Na razie nie podano informacji o ewentualnych ofiarach.

Do zdarzenia doszło około 13.30 czasu lokalnego (19.30 w Polsce) na ruchliwym skrzyżowaniu w północnej części miasta. Kierowcę zatrzymano nieopodal.

Choć na razie nie ma oficjalnych informacji o liczbie rannych lub ofiar śmiertelnych, przedstawicielka służb ratowniczych Kim McKinnon podała, że na miejscu wypadku ratownicy zajęli się wieloma osobami.

Policja informowała o potrąceniu 8 do 10 osób, a według lokalnych mediów “co najmniej cztery osoby nie dają oznak życia”. Z kolei na portalu BBC News czytamy, że do karetki pogotowia włożono pomarańczowy worek, w którym – jak się wydaje – są zwłoki. Również niektórzy świadkowie informują o ofiarach śmiertelnych.

Jak podaje amerykański portal informacyjny CBS, policjanci podejrzewają, że samochód mógł wypaść z drogi na zakręcie, w wyniku czego wjechał w pieszych znajdujących się na chodniku.

Ulice oraz stacje metra w okolicy zdarzenia zostały zamknięte.

Toronto jest obecnie gospodarzem spotkania ministrów spraw zagranicznych państw grupy G7.

(PAP)

Zdjęcie: EPA/WARREN TODA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here