W sondażach Torysi zajmują piąte miejsce, Nigel Farage na prowadzeniu!

Partia Konserwatystów pod kierownictwem Theresy May zajmuje piąte miejsce w sondażach wyborczych do Parlamentu Europejskiego, za Partią Brexit Nigela Farage'a, Partią Pracy, Liberalnymi Demokratami, a nawet Partią Zielonych.

0

Upadek Torysów był oszałamiający. Partia, która zapowiadała się jako „naturalna partia rządu”, twierdzi, że jest najdłużej działającą aktywną partią polityczną na świecie, a obecnie głosuje na nią zaledwie 10 procent Brytyjczyków, zgodnie z nowym sondażem YouGov.

Kilkutygodniowa partia Brexit kierowana przez Nigela Farage’a, dominuje w wyścigu mając 34 procent według sondażowni – więcej niż torysi z 10 procentami, opozycyjna Partia Pracy z 16 procentami i koalicja antybrexitowa Change UK (CUK).

Nigel Farage, lider partii Brexit

Niezdolność partii CUK do przełamania złej passy niezbyt dobrze wróży perspektywom wyborczym „Remain Resistance” pod przywództwem takich ludzi jak Tony Blair, biorąc pod uwagę, że miała ona służyć jako odpowiedź dla partii Brexit.

Partia wydawała się mieć pewne znaczące zalety w stosunku do partii Farage’a, która stawia na kandydatów spoza świata polityki, w tym przedsiębiorców, członków społeczności rybackiej i zdobionych weteranów wojennych, podczas gdy CUK cieszyła się parlamentarną bazą byłych posłów Partii Pracy i Torysów o stosunkowo wysokiej rozpoznawalności i dobrych kontaktach z mediami od samego początku.

Lepiej znani Liberalni Demokraci, którzy prowadzą kampanię anty-Brexit – z nieco kontrowersyjną pomocą unijnych polityków, takich jak Guy Verhofstadt – radzą sobie trochę lepiej, ale nie zdobyli nawet połowy poparcia publicznego zgromadzonego przez Nigela Farage’a, osiągając nie więcej niż 15 procent.

Nigel Farage podczas antyunijnego wiecu

Być może jeszcze bardziej zaskakujące są sondaże w sprawie zamiarów głosowania w wyborach powszechnych, które pokazują, że wielu ludzi planuje poprzeć Farage’a w wyborach zarówno krajowych, jak i europejskich – z Partią Brexit, która obecnie wyprzedza Konserwatystów w badaniu ComRes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here