W Londynie wystartował I Polski Przegląd Kolęd i Pastorałek “Jest taki Dzień,” organizowany przez Polską Sobotnią Szkołę im. Adama Mickiewicza w Enfield. Najbliższe dwa dni upłyną uczestnikom wydarzenia pod znakiem nowych przyjaźni, dobrej zabawy i szlifowania wokalnych talentów.
W wydarzeniu, które potrwa od 26 do 27 stycznia weźmie udział 120 osób. Pierwszy dzień (Ark John Keats Academy) będzie dla uczestników czasem na zaprezentowanie swoich utworów. O godz. 9:00 będzie miała miejsce rejestracja wykonawców. Następnie, o godz. 10:00 rozpoczną się przesłuchania finałowe, po których jury, w składzie: Marysia Szleszyńska, Marysia Markiewicz, Alina Adamczyk, Piotr Misztal i Aleksy Wróbel, uda się na obrady. O godz. 19:30 ogłoszona zostanie lista laureatów. Zwycięzców przeglądu w poszczególnych kategoriach poznamy w niedzielę, podczas Gali Laureatów. Wtedy też wręczone zostaną nagrody.
W niedzielę, 27 stycznia (Haileybury Turnford School) odbędą się warsztaty wokalne prowadzone przez Piotra Misztala, dyrektora Polskiej Szkoły Muzycznej w Londynie oraz Marysię Markiewicz, laureatkę programu Must Be The Music. Po warsztatach, od godz. 14:00 do 17:00 potrwa Koncert Galowy Laureatów. Piosenkę “Jest Taki Dzień” – która rozpocznie wydarzenie, wykona zespół kościelny z parafii Waltham Cross. W Gali wezmą udział Goście Specjalni z Polski – Marysia Markiewicz oraz Zespół Regionalny z Małopolski: “Szczyrzycanie.” Przegląd poprowadzi Agnieszka Zaleska i Grzegorz Bartkowiak.
Radio Star jest jednym z Patronów Medialnych wydarzenia.
mp /Radio Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here