W Bieszczadach i Beskidzie Niskim są dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. We wtorek rano notowano tam od trzech do siedmiu stopni Celsjusza; w górach coraz więcej turystów.

“Jest bezwietrznie. W bieszczadzkich dolinach jest pochmurnie, miejscami mgliście. W ciągu dnia temperatura powietrza będzie rosnąć; nawet do 20-22 stopni” – powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jakub Dąbrowski.

Według niego, “od kilku tygodni w Bieszczadach obserwuje się spory ruch turystyczny”. “Z każdym dniem notujemy coraz większe zainteresowanie wyprawami w góry. Wśród turystów widoczną grupą są przede wszystkim wycieczki szkolne z różnych stron kraju” – zauważył ratownik dyżurny.

Dąbrowski przypomniał, że w okresie długiego, majowego weekendu np. Bieszczadzki Park Narodowy odwiedziło blisko 50 tys. osób. “Przewidujemy, że zainteresowanie Bieszczadami znacznie wzrośnie też w okresie kolejnego długiego weekendu w okresie Bożego Ciała na przełomie maja i czerwca” – mówił.

Ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR przypomniał, że na wycieczki górskie trzeba zabrać ze sobą m.in. kaloryczne jedzenie, napoje, ciepłą odzież i naładowany telefon komórkowy, a w nim aplikację “Ratunek”.(PAP)

autor: Alfred Kyc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here