Uważaj, gdzie się leczysz!

0

Zgodnie z wynikami raportu na temat opieki położniczej i neonatologii, londyńskich szpital Whipps Cross University Hospital nie jest najlepszym miejscem dla przyszłych mam.

Szpital jest brudny, a kultura personelu daleka od ogólnie przyjętych standardów. Oddział położniczy i przylegające do niego sale nie spełniają wymogów sanitarnych, a pracownicy Komisji ds. Jakości Opieki, doszukali się w nich pozostałości krwi i płynów ustrojowych. W ogólnym założeniu na 16 podstawowych standardów opieki medycznej złamanych było aż 10!

Nie tylko pomieszczenia „medyczne” pozostawiały sporo do myślenia. Komisja stwierdziła zatrważające braki w sprzęcie i jego czystości. Przyrząd do reanimacji pokrywała gruba warstwa kurzu, a wyposażenie odpowiedzialne za ratowanie życia noworodków było niesterylne i brakowało mu podłączenia do tlenu!

Komisja stwierdziła także rażące uchybienia w zachowaniu personelu. Opisano przypadek, gdy rodzącej kobiecie podano lek przeciwbólowy dopiero, gdy wstała z łóżka i zaczęła płakać z bólu na korytarzu. Pielęgniarka wręczyła jej słoiczek z tabletkami przeciwbólowymi…

Zarzuty wywołały ogromne zaniepokojenie i poruszenie w lokalnym środowisku medycznym. Zdaniem dyrektora regionalnego CQC, Matthew Trainera, placówka ta nie jest w stanie zapewnić zarówno odpowiedniego poziomu higieny, jak i bezpieczeństwa. Negatywne słowa padły również na temat bezdusznego podejścia personelu medycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here