Ustawa antyaborcyjna. Milla Jovovich wśród gwiazd wspierających demonstrację „Odzyskać Wybór”

0

W internecie coraz szersze kręgi zatacza akcja skierowana przeciwko ustawie antyaborcyjnej. Włączyło się w nią wiele polskich gwiazd, ale pojawiły się i głosy dochodzące do nas spoza kraju, wśród nich m.in. Milla Jovovich, która wsparła Polki w walce z zakazem aborcji, umieszczając zdjęcie na Instragramie z napisem #popieramdziewuchy.

Dziś pod Sejmem odbędzie się demonstracja pod hasłem „Odzyskać Wybór”. O godzinie 14.00 wszyscy, którzy są przeciwnikami wprowadzenia ustawy antyaborcyjnej, będą mogli wyrazić swój sprzeciw i niezadowolenie. Akcja nosi tytuł „Popieram Dziewuchy”, a organizatorem wydarzenia jest nieformalna grupa Dziewuchy Dziewuchom, która chce walczyć o prawo polskich kobiet do aborcji.

Zdjęcie z hasztagiem „Popieram Dziewuchy” umieścili na swoich profilach aktorzy, wokalistki i celebryci.

Przypomnijmy, że według zmian, które zaproponowali polscy biskupi, kobieta nie miałaby prawa usunąć ciąży nawet w przypadku dużego uszkodzenia płodu, gwałtu czy zagrożenia życia matki. 

Data demonstracji nie jest przypadkowa: już dzisiaj rozpoczyna się zbieranie podpisów pod inicjatywą obywatelską, dotyczącą zaostrzenia przepisów aborcyjnych w Polsce. Jeśli w ciągu trzech miesięcy zwolennikom tej inicjatywy uda się zebrać ich odpowiednią liczbę, projekt trafi pod obrady Sejmu. Poparcie dla niego wyrazili już niektórzy politycy, w tym Premier Beata Szydło i Jarosław Kaczyński.

Ania Rubik również dołączyła do akcji:

ania

Źródło: gala.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here