UK: nic nieznacząca wysepka

0

„Wielka Brytania jest małą wysepką, którą nikt się nie interesuje. Może z wyjątkiem rosyjskich oligarchów, którzy wykupili Chelsea”. Takie słowa padły na szczycie G20 w Petersburgu!

Kto jest ich autorem? Rzecznik prezydenta Putina! Oczywiście nie obyło się bez zgrzytów i dosadnej odpowiedzi brytyjskich władz.– Wielka Brytania może i jest małą wyspą, ale uratowała Europę od faszyzmu, niewolnictwa i wymyśliła kilka rzeczy, które były warte wynalezienia –grzmiał podirytowany David Cameron.

Premier Zjednoczonego Królestwa przypomniał również, że jego kraj nie składa się z jednej „małej wysepki” i nie chciałby, żeby ktoś z Szetlandów czy Orkadów poczuł się pominięty.

Czyżby zapowiadał się kryzys na linii Rosja- Wielka Brytania? Niekoniecznie. Pieskow zaprzeczył, jakoby wygłosił kiedykolwiek takie uwagi i oficjalnie przyznał, że nie mają one żadnego związku z rzeczywistością. Dodał również, że obecne stosunki pomiędzy oboma państwami są poprawne i rozwijają się w dobrym kierunku.

Dziennikarze spekulują, ze potencjalne słowa wiążą się z brakiem zaangażowania UK w interwencję w Syrii. Zdaniem BBC wynik głosowania przedstawicieli Izby Gmin jest ciosem dla władzy Davida Camerona.

Cytowana przez większość brytyjskich mediów rzuca cień wątpliwości na rzeczywiste relacje brytyjsko-rosyjskie i bez wątpienia nie przyniesie niczego dobrego. Zwłaszcza, że rosyjski koncern jądrowy Rosatom ubiega się własnie o licencją na budowę elektrowni atomowej na terytorium Wysp.

Co z tego wyniknie? Miejmy nadzieje, że sprawa rozejdzie się bez większego echa i wszystko wróci do normy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzczęki w Irlandii!
Następny artykułSarin w Damaszku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here