UK: Koniec hakerstwa

0

Stań do walki z cyberprzestępcami! Zasil szeregi obrony cybernetycznej brytyjskiego ministerstwa obrony!

To nie żarty! W przyszłym miesiącu rozpocznie się nabór do Joint Cyber Reserve Unit! Zadaniem organizacji jest zwalczanie ataków na zarówno wojskowe, jak i cywilne sieci komputerowe.

– W reakcji na rosnące zagrożenie rozbudowujemy potencjał cybernetyczny w szerokim zakresie, łącznie z możliwością ataku, co wzmocni nasz ogólny potencjał wojskowy. W coraz większym zakresie nasz budżet obronny przeznaczany jest na technologicznie nowoczesne zdolności działania, w tym cybernetyczne, wywiadowcze i inwigilacyjne – tłumaczył mister obrony UK, Philip Hammond.

Kto może zostać przyjęty do powyższego resortu? Przede wszystkim kończący swoją służbę wojskowi, rezerwiści a także cywile. Wszyscy chętni na wstępie przechodzą specjalną weryfikację, odnoszącą się do ich obywatelstwa i miejsca zamieszkania. Wymogiem jest również zgoda na coroczne szkolenia.

Co ważniejsze, zgodnie z raportem Komisji spraw wewnętrznych Izby Gmin wynika, że widmo ataku cybernetycznego na Wielką Brytanie jest wyższe, niż w przypadku ataku atomowego! Tym bardziej warto zainwestować każde możliwe środki na zwalczanie niesfornych hakerów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here