Trybunał UE wstrzymuje deportacje migrantów, nawet jeśli stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa

Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) wydał szereg orzeczeń w sprawach dotyczących deportacji dotyczących migrantów, którzy zostali skazani za przestępstwa lub uznani za zagrożenie bezpieczeństwa, odmawiając zezwolenia na deportację w obawie przed możliwością tortur w ich własnych krajach.

0

Trzy sprawy rozstrzygnięte przez sąd dotyczą migrantów z Konga, Wybrzeża Kości Słoniowej i Czeczenii, którym odmówiono statusu azylantów w Belgii i Republice Czeskiej, ponieważ zostali skazani za poważne przestępstwa lub uznani za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego w każdym kraju, donosi Il Giornale.

Sąd z siedzibą w Luksemburgu stwierdził, że odmowa udzielenia azylu nie oznacza, że ​​osoby ubiegające się o azyl zostaną automatycznie deportowane, mówiąc, że nadal podlegają ochronie konwencji genewskiej i jeśli istnieją uzasadnione podejrzenia, że będą torturowani lub zabijani w swoich krajach, migranci nie mogą być deportowani z Europy.

Orzeczenie może być ciosem dla włoskiego wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego, który obiecał rozpocząć deportacje kryminalnych migrantów do ich krajów ojczystych i odłożył pieniądze pomocne w negocjowaniu transferu nielegalnych migrantów do krajów, z którymi Włochy nie mają umów repatriacyjnych.

Wicepremier włoskiego rządu Matteo Salvini.

Salvini zareagował na orzeczenie, mówiąc: „Dlatego ważne jest, aby zmienić tę Europę głosowaniem na Ligę 26 maja” i dodał: „Nie zmieniam jednak zdania i nie zmieniam prawa. Oosoby ubiegające się o azyl, które gwałcą, kradną i sprzedają narkotyki, wrócą do domu. W Dekrecie Bezpieczeństwa istnieją jeszcze bardziej rygorystyczne przepisy przeciwko przemytnikom i handlarzom”.

Dekret w sprawie migracji i bezpieczeństwa został opracowany i uchwalony przez włoski parlament w ubiegłym roku, pomimo buntu senatorów w Ruchu Pięciu Gwiazd, partnera koalicyjnego Salviniego. Dekret usuwa również pozwolenie na pobyt humanitarny, dzięki czemu rząd oczekuje, że około 2000 migrantów opuści Italię każdego miesiąc, aby powrócić do ojczyzny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here