Torysi mogą obalić May w tym tygodniu, jeśli zgodzi się na układ z Corbynem!

Torysi planują obalić Teresę May z kierownictwa partii, jeśli zgodzi się na porozumienie poddające Wielką Brytanię reżimowi celnemu Unii Europejskiej.

0

Źródła poinformowały prawicową gazetę Telegraph, że jeśli premier zgodzi się na formę Brexitu, nawet słabszą niż ta przewidziana w jej obecnej, trzykrotnie odrzuconej umowie z Unią Europejską, w celu zdobycia wystarczającej liczby posłów z Partii Pracy, aby ją wdrożyć, „zniknie bardzo szybko”.

„Ludzie czekają, aby zobaczyć, co to za umowa, jeśli tak się stanie. To będzie punkt zwrotny dla wielu posłów, jeśli chodzi o decydowanie o przyszłości premier Theresy May”- ostrzegł jeden z informatorów opisany jako „starszy minister”.

„Bardzo trudno będzie wesprzeć jakąkolwiek umowę, którą poparłaby Partia Pracy. Wszystko sprowadza się do tego samego starego problemu, oni chcą pełnej i stałej unii celnej, a my złożyliśmy deklarację manifestu, aby opuścić unię celną”.

„To dla nas problem zaufania. Pomimo tego, co wszyscy mówili o tym, że wyniki wyborów lokalnych są złe dla Partii Pracy, nie jestem przekonany, czy kwestia Brexitu jest takim samym problemem dla dla nich i ich wyborców, jak dla nas”.

Raporty wskazywały, że May wcześniej próbowała przekonać przywódcę laburzystów, by wstrzymał się z krytyką jej umowy, ponieważ to ona już wcześniej zgodziła się na unię celną „z wyjątkiem nazwy” – co, jeśli to prawdą, wskazywałoby, że posłowie wspierający Brexit, którzy sprzeciwił się dealowi dokładnie z tego powodu, przez cały czas mieli rację, a zaprzeczenia premier dotyczące umowy zawierającej skuteczną unię celną były mylące.

Jednakże, ponieważ jej partia została pobita w angielskich wyborach lokalnych, w których straciła ponad tysiąc radnych, premier przemawiała na konferencji walijskiej partii, aby ponownie bronić swojej umowy i wydaje się zdecydowana zgodzić się na jeszcze więcej ustępstw w sprawie ceł i handlu dostosowanych do polityki UE, aby po prostu ją ratyfikować i, jak to określiła, „przejść dalej”.

Torysi wyrazili się jasno w manifeście, że po Brexicie w 2017 r. Nie utrzymają Zjednoczonego Królestwa w unii celnej z UE, ponieważ pozostawiłoby to blokowi skuteczną kontrolę brytyjskiej polityki handlowej i uniemożliwiłoby zawarcie nowych porozumień z globalnymi partnerami takich jak Australia i Stany Zjednoczone.

Natomiast sami lider Partii Pracy Jeremy Corbyn stoi w obliczu nacisku na pomysł porozumienia Brexitu z torysami – duża grupa lewicowych deputowanych, nie chce popierać jakiejkolwiek formy Brexitu, chyba że przedmiotem ma być drugie referendum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here