Tony Blair: “Najbardziej prawdopodobne, że Wielka Brytania będzie miała drugie referendum i zostanie w UE”.

Tony Blair zdefiniował decydujące zwycięstwo Partii Brexit w wyborach do Unii Europejskiej jako wyraźny znak, że Wielka Brytania potrzebuje drugiego referendum i głosowania w sprawie odwołania Brexitu, utrzymując kraj w UE.

0

Rozmawiając w studio Sky News z Adamem Boultonem, architekt wojny w Iraku, przywódca New Labour i premier Wielkiej Brytanii Tony Blair zareagował na nagły przypływ poparcia dla Partii Brexit, która została założona jako nowa siła, aby zająć pierwsze miejsce w wyborach krajowych w zaledwie 45 dni, odrzucając obawy wyborców, twierdząc, że pragnienie samego Brexitu opiera się na „micie”.

Blair zauważył również, że w obecnej narracji medialnej partia Brexit, która zajęła pierwsze miejsce w wyborach, nie sugerowała żadnego przytłaczającego pragnienia Brytyjczyków, aby referendum w 2016 r. było respektowane, ponieważ gdyby dodać głosy innych mniejszych partii razem w fikcyjnej koalicji, wówczas partia Brexit nie była już pierwsza. Weteran polityczny stwierdził: „to, co mówią te wyniki, oznacza, że ​​ten kraj jest głęboko podzielony”.

Oddany lojalista Unii Europejskiej, Blair, prowadził kampanię i konsekwentnie agitował za drugim referendum, ponieważ pierwsze w 2016r. przyniosło wynik niepomyślny dla brytyjskiego establishmentu politycznego. Blair powiedział Boultonowi, że głupotą ówczesnego konserwatywnego rządu było dawanie ludziom możliwości głosowania w sprawie Unii Europejskiej skoro jednego z potencjalnych rezultatów – odejścia ze wspólnoty – i tak nie chcieli zrealizować.

Mimo to kolejne referendum w celu anulowania pierwszego jest obecnie prawdopodobnym i pożądanym rezultatem, jak zauważył. Blair powiedział w Sky News: “Moje stanowisko jest znane. Myślę, że teraz bardziej prawdopodobne jest, że będziemy mieć kolejne referendum i bardziej prawdopodobne, że będziemy głosować za pozostaniem w Unii Europejskiej”.

Tony Blair, były premier Wielkiej Brytanii

“Myślę jednak, że żyjemy w erze wyjątkowej nieprzewidywalności i jest wiele różnych zmiennych czynników, zanim osiągniemy ten punkt. Ale jedynym sposobem, w jaki kiedykolwiek scalimy ten kraj ponownie, jest rozsądny proces decydowania, czy naprawdę chcemy opuścić Unię, czy też chcemy zostać”.

Podczas gdy Partia Pracy, którą kiedyś kierował, domaga się wyborów powszechnych w związku z porażką Theresy May w kierowaniu krajem, i ich komfortowym pokonaniem konserwatystów w sondażach, Blair miał pewne rady dla rządu, aby rozważając zwołanie nowych wyborów, naprawić arytmetykę parlamentarną, która dotychczas blokowała Brexit. Odnosząc się do ukarania Konserwatystów przez wyborców, którzy dają im w sondażach około 10% za niepowodzenie Brexitu, Blair ostrzegł: „konserwatyści byliby pewnie szaleni, gdyby przeprowadzili wybory powszechne w cieniu Brexitu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here