To co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie

0

Od tego co jemy zależy stan naszego zdrowia. Niestety w natłoku zajęć często zapominamy o pełnowartościowej diecie. A już kilka prostych zasad wprowadzonych w życie może zmienić nasze samopoczucie i dodać nam energii na cały dzień.

Całodzienna głodówka, i obfity posiłek po powrocie z pracy? Albo szybki pączek połączony z małą czarną? To częste grzeszki żywieniowe aktywnych zawodowo Polaków. Prowadząc zabiegany tryb życia mamy tendencję do spychania kwestii odżywiania na dalszy plan. Prowadzi to często do kłopotów z nadwagą, tymczasem nadwaga to tylko wierzchołek góry lodowej konsekwencji złych nawyków żywieniowych.

O odpowiednich nawykach, które pomogą nam zadbać o zdrowie i najczęstszych błędach żywieniowych, opowiedziała w programie Przepis Na Zdrowie – Danutą Mikinka, dietetyk z Top Medical Clinic w Londynie. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy:

Już w V wieku p.n.e Hipokrates, uznawany za ojca współczesnej medycyny uważał, że właściwe odżywianie się działa zapobiegawczo wobec wielu chorób, a ponad to może stać się lekarstwem, co potwierdzają jego słynne słowa ” Niech żywność będzie Twoim lekiem, a lek Twoją żywnością”.

Gosia Prochal/Radio Star

slider-przepis-na-zdrowie-rs

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here