Pokaz thrillera pt. “Widows” w reżyserii Brytyjczyka Steve’a McQueena zainauguruje 10 października 62. Londyński Festiwal Filmowy. Będzie to prezentacja pierwszego, nowego filmu fabularnego McQuenna od czasu, gdy w 2013 r. zdobył Oscara za “Zniewolonego”.

Informację o tym podała w piątek agencja Reutera.

Jak poinformował Reuters gwiazdami “Widows” (“Wdów”) są: zdobywczyni Oscara i Złotego Globu Amerykanka Viola Davis, znana z roli w “Szybkich i wściekłych”, amerykańska aktorka Michelle Rodriguez oraz Australijka Elizabeth Debicki, która zagrała m.in. w serialu “Nocny recepcjonista”.

Na stronie festiwalu poinformowano, że film nakręcono w Chicago i jest to “thriller o grupie kobiet, które nie łączy ze sobą nic poza długami pozostawionymi im przez działalność przestępczą ich zmarłych mężów”.

Scenariusz powstał jako adaptacja serialu telewizyjnego z lat 80., który zrealizowano na podstawie powieści brytyjskiej autorki kryminałów Lyndy La Plante.

“To, że obejrzałem brytyjską wersję telewizyjną oryginalnego thrillera Lyndy La Plante jako nastolatek w latach 80., wywarło na mnie ogromny wpływ – i stąd wydaje mi się to wyjątkowe, że mogę podzielić się tym filmem z brytyjską publicznością” – napisał McQueen w oświadczeniu.

Film, którego scenariusz napisali wspólnie Steve McQueen i powieściopisarka Gillian Flynn, zostanie pokazany podczas gali otwarcia 62. Londyńskiego Festiwalu Filmowego 10 października.

Impreza tradycyjnie odbędzie się pod patronatem Brytyjskiego Instytutu Filmowego (BFI) i potrwa do 21 października.

(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here