W styczniu poznamy skład rządu, który nowy premier Mateusz Morawiecki dobierze pod wykonywanie konkretnych zadań – zapowiedział w debacie nad expose premiera szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Dodał zarazem, że “w tym rządzie w roli wicepremiera pozostanie Beata Szydło, odpowiedzialna za politykę społeczną”. Beata Szydło bowiem “sprawdziła się jako premier” – podkreślił wicemarszałek Sejmu.

“Rząd premiera Mateusza Morawieckiego nie tylko będzie rządem kontynuacji, ale gospodarczego przyspieszenia” – podkreślił Terlecki.

“Mateusz Morawiecki obiecuje bezpieczeństwo rodzin i tańsze mieszkania, to już nie jest rząd Platformy Obywatelskiej i PSL, który mówił, że nic się nie da zrobić, uchylał się od odpowiedzialności i decyzji, za to pozwalał na okradanie polskiego państwa” – zaznaczył polityk.

Nowy premier Mateusz Morawiecki, jak mówił, podejmie się też odparcia “ataków na Polskę ze strony niektórych polityków i instytucji UE”. “Wbrew sprzedawczykom z Parlamentu Europejskiego jest to możliwe” – przekonywał.

“Wbrew oszczerstwom wrogów Polski nasz kraj rozwija się i bogaci. Wbrew atakom politycznych lumpów Polska jest bezpieczna i bezpieczni są jej obywatele” – mówił Terlecki.

“Wbrew kłamcom i donosicielom niechętni nam politycy w Europie muszą pogodzić się z wyborem, który dokonali Polacy” – oświadczył szef klubu PiS.

“W połowie kadencji PiS mówi Polakom, nie zawiedliśmy i nie zawiedziemy” – zapowiedział Terlecki.

(PAP) Zdjecie: PAP/Tomasz Gzell

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here