Telford: 21 – letni Polak ugodzony w szyję butelką. „Kazali mu mówić po angielsku”

0

West Mercia Police wszczęłą dochodzenie w sprawie ataku na Polaka. 21-latek został ugodzony w szyję rozbitą butelką. Policja podejrzewa, że był to atak motywowany nienawiścią narodowościową.

Mężczyzna przebywał z trzema przyjaciółmi w parku (St Matthews Road, Donnington) w Telford, kiedy w pobliżu pojawiła się grupa trzech mężczyzn. Potem jak wynika z informacji otrzymanej od West Mercia Police, miała wywiązać się bójka, podczas której Bartek został raniony kawałkiem butelki w szyję.

Krewny Bartka Milewskiego tak opisał przebieg zdarzenia: „Bartosz właśnie wrócił z pobytu na uczelni w Stanach Zjednoczonych.”

„Poszedł odwiedzić kolegów i siedzieli razem na ławce rozmawiając po polsku. Napastnicy najpierw siedzieli kawałek dalej, ale gdy usłyszeli ich rozmowę, podeszli do Bartka i jego znajomych, zaczęli przeklinać i kazali im mówić w języku angielskim” – opowiada

Potem, jak opisuje: „Chwycili butelkę, rozbili ją i uderzyli go kawałkiem butelki w szyję.”

Jak wynika z jego relacji Bartek zadzwonił pod numer 999, a mężczyźni uciekli, gdy zobaczyli nadjeżdżającą karetkę. Jego znajomi pojechali na posterunek policji, aby opowiedzieć o tym co się stało.

Zaatakowany Polak, jak podaje gazeta na swoim portalu, został przewieziony do szpitala, w którym założono mu kilkanaście szwów, a następnie zwolniono do domu.

Napastnicy zostali opisani jako trójka białych mężczyzn, w okolicach 20-stki. Jeden z nich, zgodnie z rysopisem ma około 1.80 cm wzrostu. Jest szczupły i gładko ogolony. Miał na sobie szarą bluzę z kapturem i szare dresowe spodnie.

Jeśli ktokolwiek posiada jakieś informacje na temat tego zdarzenia proszony jest o kontakt z West Mercia Police pod numerem 101 cytując incydent 26S z 16 września.

Autor: Gosia Prochal/Radio Star Źródło:”Shropshire Star” – link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here