“Teatr to moje powołanie” – mówi Magdalena Włodarczyk

0

– Bardzo zależy nam na tym, żeby pokazać, że chociaż „Zemsta” ma już ponad 150 lat, to wciąż jest to utwór aktualny i sytuacje w nim opisane równie dobrze mogłyby zdarzyć się „tu i teraz” – mówi o spektaklu Magdalena Włodarczyk, aktorka Sceny Polskiej w Londynie, która była gościem Gosi Prochal w programie „Przepis Na Życie Radia Star.” Zapraszamy do odsłuchania wywiadu.

Magdalena Włodarczyk wspaniale aktorskie doświadczenie zdobyła jeszcze w Polsce, gdzie studiowała na PWST w Warszawie. Dlatego z wielką radością przyjęła propozycję Heleny Kaut – Howson o podjęciu współpracy i zaangażowała się w działalność Sceny Polskiej w Londynie. Szczególnie, że nie od razu udało jej się wrócić na Wyspach do zawodu:- Po przyjeździe do Wielkiej Brytanii przez kilka pierwszych lat chwytałam się różnych dorywczych prac, ale tęsknota za teatrem była wielka – przyznaje.

Dodaje, że od dziecka wiedziała, że scena jest jej przeznaczona:- To było coś, do czego dążyłam pół życia, robiąc wszystko w tym kierunku: tańcząc, śpiewając, recytując, jeżdżąc po różnych festiwalach i konkursach – mówi. I uśmiecha się na wspomnienie swojego pierwszego występu:- Pamiętam, jak jako mała dziewczynka zostałam wciągnięta na scenę przez moją nauczycielkę ze szkoły muzycznej, aby zaśpiewać piosenkę „Kundel Bury.”

551159_395399587186745_1309313846_n

Gdy opowiada o Teatrze, słychać w jej głosie prawdziwą pasję:- Teatr jest dla mnie powołaniem, bez którego nie da się normalnie żyć. Nasze rodziny bardzo często to odczuwają, bo cały czas jesteśmy na próbach i nigdy nie ma nas w domu. Ale bez tego pewnie bylibyśmy szarymi ludźmi z depresjami, bo każde pojawienie się na scenie jest dla nas niesamowitym zastrzykiem energii – mówi.

Wywiad z Magdaleną Włodarczyk na antenie Radia Star:

Ostatnio każdy dzień spędza na próbach do spektaklu Zemsta:- Mamy wolne niedziele – śmieje się. W komedii Aleksandra Fredry wcieli się w rolę Podstoliny.

12885962_1057676990958998_8308098898794466446_o-1

Premiera spektaklu będzie miała miejsce już 15 października w Teatrze POSK-u w Londynie. W rolę bohaterów słynnej komedii Fredry wcielą się aktorzy Sceny Polskiej UK, (dawna Scena Poetycka) zespołu teatralnego działającego w środowisku polskim w Londynie od 2004 roku.

Scena składa się z zawodowych aktorów, piosenkarzy i muzyków. Wysoki poziom artystyczny i pełen magii teatralnej styl przedstawień sprawia, że stale rośnie liczba fanów warsztatu i działalności grupy.

Więcej informacji o spektaklu: link

Autor: Gosia Prochal/ Radio Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here