Szezlong

0

Chcecie się dowiedzieć do się kryje pod dość nietypową nazwą poznańskiej kapeli? O co chodzi z psem na debiutanckiej płycie? Bez wątpienia jest to rozmowa dla Was. Warto usiąść wygodnie na swoim szezlongu, tudzież leżance i posłuchać sobie o tym, jak to jest grać support przed kanadyjską formacją Japandroids!

Zespół powstał w Poznaniu na początku 2011 roku z inicjatywy Bartłomieja Maczaluka (wokal, gitara) i Marcina Chołaścińskiego (gitara, wokal), niedługo później dołączyli Paweł Szuksztul (gitara basowa) i Piotr Korsak (perkusja). Przełomowym okazał się być jednak rok 2012, kiedy Szezlong zagrał kilkanaście koncertów na terenie Polski, m.in. na festiwalu w Jarocinie czy jako support kanadyjskich Japandroids.

Mimo licznych odniesień do amerykańskiej sceny niezależnej lat dziewięćdziesiątych (Modest Mouse, Pavement, Shellac), zespół nie poprzestaje na wpływach, tworząc własny, bardzo charakterystyczny styl. Mówią, że moda na lo-fi style już dawno przeminęła. Bzdura! Tym bardziej warto zanurzyć się w utworach chłopaków z Szezlonga! Cieszyć może również fakt, iż ekipa już niebawem wydaje swój debiutancki krążek: „Learned helplessness”!

– W październiku 2013 będzie miała miejsce premiera debiutanckiej płyty, którą nagraliśmy z Maciejem Fryczem (odpowiedzialnym m.in. za ostatnią płytę Twilite, wcześniej współpracował np. z Muchami czy Pustkami) – tłumaczyli członkowie Szezlonga na antenie Radia.
Zresztą co tu dużo mówić! Zapraszamy do odsłuchu wywiadu!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKabaret Limo
Następny artykułAnita Lipnicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here