W Wielkiej Brytanii ukazało się angielskie wydanie książki autorstwa Olgi Tokarczuk – “Prowadź swój pług przez kości umarłych,” w tłumaczeniu Antonii Lloyd Jones. Z tej okazji pisarka gościła na Wyspach, a podczas pobytu udzieliła w Londynie wywiadu dla Radia Star. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy.

Olga Tokarczuk w wywiadzie dla Radia Star

Rozmawiała: Gosia Prochal

W Polsce – powieść “Prowadź swój pług przez kości umarłych,” została wydana w 2009 roku, a rok później otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Nike. Na podstawie książki powstała również produkcja “Pokot,” w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik.
Film ten, londyńscy widzowie mieli okazję zobaczyć podczas spotkania z Olgą Tokarczuk i Antonią Lloyd Jones połączonego z projekcją w kinie Curzon Bloomsbury. Podczas wizyty w Wielkiej Brytanii, pisarka gościła również na wieczorach autorskich w ramach Literary Festival w Cambridge i w Londynie.
22 maja tego roku, Olga Tokarczuk jako pierwsza Polka w historii — wspólnie z tłumaczką Jennifer Croft odebrała Międzynarodową Nagrodę Bookera za powieść “Bieguni”. Książka znalazła się również w finale National Book Award 2018 w kategorii Translated Literature.
mp/RadioStar, Zdjęcie: Gosia Prochal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here