Sprawdźcie jakie zmiany w prawie weszły w życie na Wyspach z początkiem kwietnia

0

Jak donosi portal goniec.com kwiecień 2016 to w Wielkiej Brytanii miesiąc kilku zmian. Pierwszą, która weszła w życie 1 dnia miesiąca jest podniesienie kwoty National Living Wage dla pracowników po 25. roku życia. Kolejne zmiany weszły w życie pięć dni później, czyli 6 kwietnia wraz z początkiem nowego roku podatkowego.

1.    Przymusowe zaczipowanie psa

Od teraz już we wszystkich rejonach Wielkiej Brytanii właściciele psów mają obowiązek wszczepienia swoim pupilom czipów wielkości ziarnka ryżu pod skórę między łopatkami zwierzęcia. Osoby, które nie dostosują się do nowych zaleceń muszą liczyć się z karą w wysokości do 500 funtów.

2.    Deportacja imigrantów pochodzących z krajów spoza UE o niskich dochodach

Ta zasada nie dotyczy Polaków. Skierowana jest ona tylko i wyłącznie do imigrantów pochodzących z krajów spoza Unii Europejskiej i zarabiających mniej niż 35 tys. funtów rocznie. Na osiągnięcie takiego pułapu zarobków mają 5 lat, jeśli tego nie zrobią muszą liczyć się z opuszczeniem UK.

3.    Nieopodatkowane oszczędności

Wraz z początkiem nowego roku podatkowego, wprowadzone są także ułatwienia dla osób objętych 20-procentowym podatkiem dochodowym i oszczędzających pieniądze. Od teraz za pierwsze tysiąc funtów uzyskanych z odsetek na koncie osobistym nie zapłacisz podatku. Po osiągnieciu tej kwoty musisz zapłacić odpowiedni podatek poprzez rozliczenie self-assesment, albo przez zmianę kodu podatkowego w systemie PAYE.

4.    Opłata skarbowa za nieruchomość

Osoby zajmujące się wynajmem (landlordowie) lub te posiadające co najmniej dwie nieruchomości muszą zapłacić za drugi i każdy następny lokal nabyty po 1 kwietnia 2016 roku, dodatkową 3-procentową opłatę skarbową. Kwoty wcześniej ustalone, także obowiązują.

5.    Niższy czynsz za wynajem od Coucilu lub Spółdzielni

O 1 proc. mniej w skali całego roku przez 4 lata zapłacą wynajmujący mieszkanie z Councilu lub w ramach Housing Association (Spółdzielni).

Więcej na stronie rządu www.gov.uk.

Źródło: goniec.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here