Spotkanie polskich inwestorów na „Invest Camp 2017” w UK

0

„Invest Camp 2017” to trzecia edycja corocznego spotkania polskich inwestorów w Wielkiej Brytanii, organizowanego przez Global Investor Club. Wydarzenie miało miejsce w dniach od 9 do 11 czerwca i wzięło w nim udział ponad 140 osób, które mogły zyskać praktyczną wiedzę o rynku inwestycyjnym na Wyspach.

Jak mówi Mariusz Matrejek, prezes klubu – jest to wydarzenie, które ma na celu integrację polskich inwestorów w Wielkiej Brytanii.

„Polacy na Wyspach stanowią wartościową społeczność, są przedsiębiorczy, dobrze się integrują i bardzo efektywnie korzystają z systemu prawno-podatkowego, który jest korzystniejszy niż w Polsce. Dlatego Invest Camp to znakomita okazja do networkingu, zyskania nowej wiedzy i wymiany doświadczeń” – podkreśla.

Dariusz Małacha, organizator wydarzenia i lider krajowy Global Investor Club w Wielkiej Brytanii, z zadowoleniem obserwuje dynamiczny rozwój działalności klubu w UK. „Nie było wcześniej takiego miejsca, które skupiałoby inwestorów działających na Wyspach. A potencjał inwestycyjny jest tutaj na prawdę spory” – przekonuje.

Global Investor Club zrzesza ponad 2000 polskich inwestorów indywidualnych, w tym 500 osób z Wielkiej Brytanii. Aktualnie na Wyspach działa 8 oddziałów GIC: Bristol, Sheffield, Manchester, Birmingham, Londyn, Glasgow, Leeds i niedawno utworzony oddział w Oxfordzie.

Na wydarzeniu pojawił się również inwestor Dawid Dowbusz, który wspólnie z Weroniką Urbańską i Piotrem Damkiem założyli oddział Global Investor Club w Sheffield. Jak mówi Dawid, spotkania klubu są idealną propozycją dla wszystkich tych osób, które chcą się rozwijać na rynku inwestycyjnym w UK.

„Sam jestem przykładem klubowicza, który po przyjeździe do Wielkiej Brytanii zaczynał od zera, zbudował niezależność finansową i portfolio nieruchomości, uczęszczając na spotkania i ucząc się od innych osób.”

„Ostatnio wraz z grupą inwestorów w Sheffield zakupiliśmy działkę blisko centrum, gdzie powstanie około dziesięciu domków. To pokazuje, że warto współpracować, ponieważ w pojedynkę nie bylibyśmy w stanie wybudować tego osiedla – zaznacza.

Ponad 80 proc. członków Global Investor Club to inwestorzy na rynku nieruchomości, jednak wśród inwestycji zrealizowanych przez członków klubu znalazły się też star-upy, kruszce, obligacje korporacyjne, energia odnawialna, firmy pożyczkowe, czy stocznie jachtowe.

Podczas rozmów z członkami klubu wielokrotnie podkreślane były korzyści, jakie niesie za sobą inwestowanie na rynku brytyjskim – ale nie tylko. Podczas jednego z wykładów na Invest Campie, Arkadiusz Bąk, przedsiębiorca i członek GIC opowiedział o inwestowaniu w Azji i prowadzeniu biznesu na skalę globalną.

„Będziemy budować resort na Filipinach – inwestycja jest spora, więc Invest Camp to idealne miejsce, aby ją pokazać. Global Investor Club to ludzie patrzący w przyszłość, nie bojący się inwestować grupowo. A z racji tego, że cały projekt będzie przewyższał 15 mln dolarów, będzie to wspólna inwestycja” – mówi i opowiada o projekcie „Polska Setka,” którego celem jest pokazanie Azji, jako atrakcyjnego rynku inwestycyjnego.

„Jest to możliwość wyjazdu do Azji dla stu osób. Podczas tej wyprawy będziemy poruszać się trasą, którą sam przebyłem kilkakrotnie. To szansa na poznanie wielu ciekawych ludzi, którzy tam mieszkają, prowadzą biznesy w tamtych rejonach, okazja aby zobaczyć Filipiny i przekonać się czy warto tam zainwestować.”

Wykłady, które miały miejsce podczas Invest Campu dotyczyły strategii inwestycyjnych, rynku nierychomości na Wyspach, systemu prawno-podatkowego w UK, budowania silnej marki w biznesie, marketingu, czy prowadzenia działalności w skali globalnej.

Wśród panelistów znaleźli się m.in. Michał Zwierz: „Po co Ci mocna marka,” Marek Niedźwiedź: „Podatki i rozwiązania prawne dla landlordów i inwestorów w spółkach,” Wojciech Kołodziejczak: „60 sekund, które pomoże Ci znaleźć super inwestycje,” Dariusz Małacha i Michał Słodczyk: „Jak zarobić na konwersjach i deweloperce,” czy Mariusz Matrejek: „Klubowe projekty inwestycyjne w Polsce i nie tylko.”

Oprócz dużej dawki wiedzy, Invest Camp był również okazją, by odpocząć przy ognisku i zawrzeć nowe znajomości, które procentują poza eventem. „To wydarzenie pokazuje, że Polonia, nie tylko w kontekście inwestycji, chce się spotykać, chce się wspierać i współpracować, a nie konkurować” – mówi Weronika Urbańska, organizatorka spotkań Global Investor Club w Sheffield.

„Dotyczy to również naszych spotkań klubowych. Wiele osób jest bardzo wdziecznych, że nasz oddział powstał, dostajemy wiele pozytywnych opinii i to jest bardzo budujące” – dodaje.

W oddziałach odbywają się regularne spotkania podnoszące wiedzę klubowiczów, którzy dzięki członkowstwu zyskują dostęp do specjalnych ofert inwestycyjnych. Global Investor Club pozyskuje ofertę inwestycyjną zarówno od dostawców zewnętrznych, jak i wspierając własnych członków w przygotowaniu i realizacji pomysłu na inwestycje.

Inwestor Michał Słodczyk, tak mówi o swoich początkach w GIC: „Dołączyłem do klubu ponieważ byłem zainteresowany inwestycjami i pomnażaniem majątku, z ukierunkowaniem na nieruchomości. Ludzie, których poznałem byli mi zupełnie obcy, a teraz prowadzimy razem spore biznesy. Dla mnie Global Investor Club to miejsce, gdzie można przyjść, dowiedzieć sie nowych rzeczy i spotkać interesujące osoby – przyszlych partnerow biznesowych” – zaznacza.

Gosia Prochal/Radio Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here