Reprezentanci Federacji Karate Tradycyjnego Wielkiej Brytanii (TKFGB) odnieśli największy sukces w historii swojej działalności, zajmując czołowe lokaty, włącznie ze złotymi medalami, podczas tegorocznych Mistrzostw Świata i Pucharu Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym, które odbyły się w dniach 23-28 października w w Kanadzie.
Wicemistrzostwo świata w kumite indywidualnym seniorów wywalczył Filip Dębowski, który również, wraz z Jakubem Parchanowiczem, Tomaszem Niściurem i Chrisem Brazier, wywalczył brązowy medal w kumite drużynowym. Reprezentanci kumite drużynowego ulegli, po bardzo wyrównanym pojedynku, jedynie świetnie dysponowanej drużynie Brazylii, byłym wielokrotnym Mistrzom Świata.
Bardzo dobre czwarte miejsce zajął także Paweł Kutermankiewicz, Jakub Parchanowicz i Filip Dębowski, w konkurencji kata drużynowe.
Wybitną formę zaprezentowali również juniorzy, podczas rozgrywanego jednocześnie Pucharu Świata Dzieci. Oto ich wyniki:
Kamile Rogelevic (14) – złoty medal w kata indywidualnym
Timofej Kabak (12) – złoty medal w kata indywidualnym
Timofej Kabak i Ernest Skarzinskij – złoty medal w en-bu
Kamile Zubovaite (11) – srebrny medal w kata indywidualnym
Alina Rubina i Ernest Skarzinskij – srebrny medal w en-bu mix
Ernest Skarzinskij (12) – srebrny medal w kata indywidualnym
Alina Rubina, Eden Parker, Kamile Zubovaite – srebrny medal w kata druzynowym
Eden Parker (12) – brązowy medal w kata indywidualnym
Kirils Snikeris (11) – brązowy medal w kata indywidualnym
Alina Rubina (11) – brązowy medal w kata indywidualnym
Kamile Zubovaite & Timofej Kabak – brązowy medal enbu mix
„Trzynaściemedali: 3 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych stanowi najlepszy dowód  na to, że nasz trening jest nie tylko świetnym sposobem na zdrowe spędzanie wolnego czasu, ale też ambitnie sięga najwyższych standardów w tej starodawnej sztuce walki i samoobrony” – podsumowuje występ swojej drużyny Prezes TKFGB, sensei Zbigniew Godzisz 4 Dan.
„Nasz sukces jest wynikiem doskonałej współpracy zgranego zespołu ludzi. Przede wszystkim naszych instruktorów kadry:, Łukasza Radwańskiego – 4 Dan, Zbigniewa Godzisza 4 Dan i Andrzeja Czyrki – 4 Dan jak też całego zarządu federacji oraz instruktorów klubowych” – dodaje Paweł Kutermankiewicz 2 Dan – wiceprezes TKFGB.
Założona w 2014 roku przez grupę polskich instruktorów federacja TKFGB,  należąca obecnie do Światowej Federacji Karate Tradycyjnego WTKF, konsekwentnie realizuje swoje plany edukacyjno – szkoleniowe oparte na metodologicznym treningu oraz wymianie i korzystaniu z doświadczeń najlepszych instruktorów na świecie. Odpowiednio wykorzystane, doświadczenia te jak również ciężka, całoroczna praca, przyniosły efekty, o których inni mogliby tylko marzyć.
Tegoroczny sukces, jakkolwiek wielki, nie może jednak przyćmić pozostałych aspektów wydarzenia. Przede wszystkim, była to wspaniała przygoda – długa podróż do najbardziej historycznych miejsc w Ameryce Północnej (St John’s, wodospad Niagara). Zarówno dzieci jak i dorośli spędzili ten tydzień w niepowtarzalnych okolicznościach egzotycznej i historycznej Ameryki Północnej, a lokalna kultura, gościnność i życzliwość  oraz umiłowanie dobrej zabawy na długo zapadną we wspomnieniach wszystkich uczestników tej historycznej wyprawy.
Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here