Sonada: co musiałoby się zmienić w Polsce żebyś wrócił/a do kraju? [VIDEO]

Pozostało niewiele ponad 24 godziny, aby zarejestrować się i wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Postanowiliśmy zapytać Polaków na wyspach co by musiało się zmienic w Polsce, aby chętnie wracali do ojczyzny.

0
Kamil Osięglewski

Polacy, którzy chcą wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja musieli zarejestrować się najpóźniej do godziny 24:00 w czwartek 23 maja za pośrednictwam strony www.ewybory.msz.gov.pl.

Podczas tych wyborów nie będzie możliwe głosowanie korepondencyjne. Polacy muszą udać się osobiście do wybranego podczas rejestracji lokalu wyborczego, których pełna lista znajduje się pod podanym wyżej adresem. Nie powinien to być jednak duży kłopot, ponieważ miejsc, w których można oddać swój głos w całej Wielkiej Brytanii jest ponad trzydzieści.

Przy okazji postanowiliśmy zapytać polskich mieszkańców Wysp Brytyjskich, co musiałoby się zmienić w Polsce, aby z chęcią wrócili do ojczystego kraju?
Z rodakmi rozmawiał i przygotował materiał video Kamil Osięglewski.

Od momentu nagrania sondy liczba zarejestrowanych do głosowania Polaków wzrosła znacząco. 22 tysięce, tylu Polaków w UK zamierza oddać swój głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Zapraszamy do oglądania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here