Śnieżny styczeń na Wyspach?

0

Brytyjscy meteorolodzy prognozują, że w najbliższych dniach w Wielkiej Brytanii musimy przygotować się na znaczne ochłodzenie. Możliwe są też opady śniegu.

Po ciepłym grudniu i deszczowej aurze w ostatnich tygodniach synoptycy z Met Office zapowiadają, że wreszcie może nadejść prawdziwa zima.

Meteorolodzy przewidują, że znaczny spadek temperatur ma nastąpić w przyszłym tygodniu. W wielu miejscach może spaść też śnieg. Ochłodzenie spodziewane jest w Szkocji już w poniedziałek, a w kolejnych dniach zimniej zacznie robić się w południowej Anglii. Chłodniej będzie też na północy kraju.

Za ochłodzenie ma odpowiadać masa powietrza, która do Wielkiej Brytanii przywędruje znad Skandynawii. Następny tydzień ma rozpocząć się temperaturą około 2-5 stopni Celsjusza w Szkocji i w północnej Anglii i 7-9 stopni w południowej Anglii. W kolejnych dniach temperatury w tym rejonie również spadną do około 4-5 stopni. W nocy będzie znacznie chłodniej. Może to spowodować gołoledź na drogach.

Prognozy mają też optymistyczny akcent – niskie temperatury nie powinny utrzymywać się dłużej niż do końca przyszłego tygodnia.

Źródło: Goniec/Onet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here