Ostra niewydolność nerek

0

Kilkadziesiąt tysięcy niepotrzebnych zgonów – do takiego wniosku doszła brytyjskie ministerstwo zdrowia. Głównym powodem tak wysokiego poziomu śmiertelności jest ostra niewydolność nerek.

Okazuje się bowiem, że choroba ta rocznie zabija więcej osób, aniżeli najpopularniejsze odmiany raka! Według szacunków przy odpowiedniej opiece szpitalnej przeżyłoby od 12 do 40 tysięcy pacjentów, a kolejne 100 tysięcy w ogóle nie zachorowałoby na tę przypadłość. Problem leży w braku odpowiedniej kontroli ze strony pielęgniarek, które powinny częściej sprawdzać czy dany pacjent ma coś do picia i czy miał zrobione badania krwi.

Niedawno władze NHS wydały specjalne rozporządzenie, w którym czytamy, że personel szpitalny powinien mierzyć pacjentowi poziom kreatyniny, na podstawie którego można określić kondycję jego nerek. Pod lupą mają znaleźć się przede wszystkim osoby, chorujące na serce, cukrzycę czy mające problemy z wątrobą. Dodatkowo szpitalny monitoring obejmie pacjentów, zażywających ibuprofen lub leki obniżające ciśnienie krwi.

Pielęgniarki mają również na bieżąco sprawdzać poziom oddawanego moczu i na tej podstawie stwierdzić czy pacjent nie jest przypadkiem odwodniony.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRanking fotoradarów
Następny artykułAwantura o Syrię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here