Legenda Liverpoolu – jako piłkarz i trener – Kenny Dalglish zostanie pasowany na rycerza. 67-letni Szkot znalazł się na liście osób, którzy za swoje zasługi dla Wielkiej Brytanii zostaną wkrótce uhonorowani przez królową Elżbietę II.

Dalglisha doceniono za jego osiągnięcia w piłce nożnej, ale także za zaangażowanie w pomoc ofiarom katastrofy na stadionie Hillsborough w 1989 roku. Podczas meczu Pucharu Anglii między Liverpoolem i Nottingham Forest zginęło wówczas 96 osób.

Jako piłkarz występował w “The Reds” w latach 1977–90 trzykrotnie sięgnął po Puchar Europy i sześciokrotnie zdobył mistrzostwo Anglii. W roli trenera – początkowo grającego – pracował w tym klubie w latach 1985–91 i w sezonie 2011-12. Wówczas trzy razy triumfował w Premier League i dwukrotnie wywalczył Puchar Anglii.

“Z pewnością są osoby bardziej kompetentne ode mnie, by decydować, czy zasłużyłem na to wyróżnienie, czy nie. Jestem im bardzo wdzięczny, że podjęli taką, a nie inną decyzję” – podkreślił cytowany na klubowej stronie Liverpoolu Dalglish.

W reprezentacji Szkocji rozegrał on rekordowe 102 mecze.

(PAP) Zdjęcie: Mark Robinson / PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here