Setki nielegalnych migrantów wylewa się przez Kanał Angielski.

Nielegalni imigranci nadal płyną przez Kanał La Manche małymi łodziami, setki z nich zostają przechwycone przez władze i doprowadzone na brzeg.

0

Statystyki przekazane Komisji Spraw Wewnętrznych Izby Gminu przez Sir Philipa Rutnama, stałego sekretarza w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Sajida Javida, ujawniły, że 739 imigrantów zostało wykrytych między styczniem 2018 r. a lutym 2019 r., z których 135 wylądowało bez przechwycenia, informuje The Times.

Kolejnych 293 zostało przechwyconych, ale po prostu przetransportowano resztę drogi do Wielkiej Brytanii, co pozwoliło na wcześniejsze ostrzeżenie byłego szefa służb imigracyjnych Davida Wooda, że ​​„siły graniczne, straż przybrzeżna i łodzie ratunkowe są wykorzystywane do usługiwania migrantom.”

Kolejnych 144 migrantów zostało przechwyconych przez władze francuskie i wróciło na kontynent, a następnych 167 zrezygnowało z próby przekroczenia granicy.

Nielegalna migracja z Francji jest bardzo trudna do zwalczenia, ponieważ przepisy Unii Europejskiej utrudniają wysłanie migrantów po prostu z powrotem do ostatniego bezpiecznego kraju, w którym się znajdowali – prawie zawsze jest to Francja, w przypadku migrantów z Kanału Angielskiego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi o azylu, kraje, do których udają się nielegalni migranci powinny wysłać ich z powrotem do pierwszego państwa członkowskiego UE, do którego przybyli, a jesli ustalenie tego nie jest możliwe – zatrzymać ich u siebie.

Lider Partii Brexit Nigel Farage powiedział wcześniej, że brytyjski establishment polityczny musi „zignorować oficjalne służby, lobby swobodnego przemieszczania się i samą UE”, aby zająć się tą sprawą i nalegać na zawracanie migrantów wraz z łodziami, jak to robią Australijczycy i wicepremier Włoch Matteo Salvini.

„Każdemu, kto się ze mną nie zgadza, chciałbym przypomnieć, że pięciu z ośmiu terrorystów, którzy zamordowali 130 osób i ranili kolejne 413 osób w Paryżu w listopadzie 2015 r, nielegalnie wjechało do UE przez Morze Śródziemne” – ostrzegł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here