W niedzielę, gościem audycji „S.O.S dla Polonii” będzie Agnieszka Kupiec, współzałożycielka szkoły zajmującej się samoobroną – Ultimate Krav Maga. Już od 16 września Polki będą mogły skorzystać z krótkich zajęć samoobrony.
Jest to część nowego projektu pilotażowego „Kreatywnie aktywne” prowadzonego przez organizację Poles in Need. Bezpłatne zajęcia skierowane do Polek od 12 roku życia będą się odbywały w siedzibie Polskiej YMCA w dzielnicy Ealing w zachodnim Londynie do 14 października. Zapraszamy do słuchania po godz. 18:00.
„Krav Maga w języku hebrajskim oznacza “walkę wręcz”. Jest to nowoczesny i praktyczny system samoobrony. Został opracowany dla potrzeby wojska izraelskiego, policji i służb specjalnych, a następnie przystosowany dla osób cywilnych, tak aby zgodnie z dewizą jej twórcy Imi Lichtenfelda “każdy mógł żyć w pokoju”. Dyscyplina ta charakteryzuje się prostota, łatwością przyswajania i wysoką skutecznością. Krav Maga zawiera różnorodne techniki atakowania i obrony fizycznej: uderzenia, kopnięcia, dźwignie, walkę w parterze lub stójce, kontrolowanie przeciwnika, poruszanie się i obserwację. Duży nacisk kładzie się na procedury bezpieczeństwa oraz tego jak unikać potencjalnych zagrożen.’’ – Robert Siedacz, współzałożyciel oraz główny instruktor szkoły Ultimate Krav Maga.
Agnieszka Kupiec z przyjemnością wraca do swojego pierwszego treningu Krav Maga oraz wrażen jakie po nim zostały. ‘’Mój partner, trenujący Krav Maga kilka lat temu zaproponował mi wspólne wyjście na trening do jego znajomego. Trening specjalny, bo dedykowany parom z okazji Walentynek. Po treningu otworzyły mi się oczy. Doświadczenie z kilkunastu lat ćwiczeń karate kyokushin pokazało mi jak różny jest świat sztuk walk. Jednocześnie poznałam ryzyko prawdziwego zagrożenia, którego można doświadczyć na ulicy.
Techniki Krav Maga oparte są na naturalnych odruchach obronnych. Doskonalone są w czasie treningu, aby w sytuacji realnego zagrożenia napadnięty nie dał się zranić i zadziałał najwcześniej jak to możliwe. Uczymy, nie tylko jak reagować szybko, ale także jak prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku, kontrolować swoje emocje i przede wszystkim unikać konfliktów. Ten jeden trening zapoczątkował nasze wspólne wyjścia na treningi. Z czasem do treningów doszły wspólne seminaria i obozy. Dołączyły do nas dzieci w wieku 13 i 23 lata. Otwierając naszą szkołę w 2017 roku wiedzieliśmy, że będzie ona oparta na rodzinnych wartościach. Żyjemy z pasją i tą pasję przekazujemy naszym studentom. Stale szkolimy się pod okiem ekspertów z różnych dyscyplin sportowych na całym świecie na seminariach, obozach oraz lekcjach prywatnych.”

Instruktorzy Szkoly

Robert Siedacz – główny instruktor oraz współzalożyciel szkoły Ultimate Krav Maga. Posiada kwalifikacje instruktora Krav Maga (KMG, CKMI, BCA), instruktora Ground Force Method Level 1, instruktora Flexible Steel Level 1, instruktora AeroFight oraz BTEC Level 3 Diploma in Self-Defence. W trakcie przygotowań do certyfikacji instruktorskiej Strong First – hard style kettebells oraz Ground Force Method Level 2.

Agnieszka Kupiec – instruktorka oraz współzałożycielka szkoły Ultimate Krav Maga. Posiada kwalifikacje instruktora Krav Maga (KMG, BCA), instruktora Kettlercise, instruktora Ground Force Method Level1, instruktora Flexible Steel Level1, instruktora AeroFight, Personalnego Trenera Level 3 oraz zielony pas w karate kyokushin. W trakcie przygotowań do certyfikacji instruktorskiej Ground Force Method Level 1.
Więcej informacji o szkole na stronie internetowej: www.ultimatekravmaga.co.uk
oraz na stronie Facebok: www.facebook.com/ultimatekravmagauk
Zapisy na zajęcia „Kreatywnie aktywne”; https://www.eventbrite.com/e/kreatywnie-aktywne-tickets-49903405429

Anna Jańczuk – Poles in Need, Centrum Pomocy FAMILIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here