Gościem kolejnej audycji  „SOS dla Polonii” była wszechstronnie utalentowana Anna Juchum  – działaczka społeczna, nauczycielka w polskiej szkole sobotniej, trenerka Zumby oraz organizatorka zajęć tanecznych dla dzieci pt. „Tańce z Gamą”. 
Anna prowadziła zajęcia Zumby podczas imprezy z okazji Dnia Kobiet, organizowanej prze Poles in Need. Tworzy także przepiękne kartki okolicznościowe, które już dwukrotnie podarowała na loterię fantową podczas wydarzeń charytatywnych Poles in Need.
Okazją do spotkania z Anną jest nowy projekt pilotażowy prowadzony przez Poles in Need i finansowany przez organizację brytyjską London Sport. Jest on skierowany do Polek od 12 roku życia. Anna poprowadzi sześciotygodniowy cykl zajęć Zumby w siedzibie organizacji Polonijnej Polska YMCA, mieszczącej się w zachodniej dzielnicy Londynu, Ealing Common. Spotkania rozpoczną się 9 września.
Będą się odbywały od godziny 18:00 w każdą niedzielę, aż do 21 października. Podczas spotkań panie i młode dziewczyny będą mogły nawiązać nowe znajomości przy tzw. kawie i być może zapoczątkować polską grupę kobiecą w gminie Ealing, pod patronatem organizacji Poles in Need.
Nasze wydarzenia z okazji Dnia Kobiet, a także zapoczątkowana grupa „Kreatywne kobiety” pokazały dużą potrzebę stworzenia spotkań dla Polek. Zależy nam, aby promować zdrowie fizyczne i emocjonalne, a także mieć okazję do rozwijania swoich talentów, różnego rodzaju umiejętności i dzielenia się doświadczeniami, które mogą być pomocne dla innych kobiet.
Kiedyś kobiety tworzyły tzw. „Koła gospodyń wiejskich” gdzie zajmowały rękodziełem, przekazywały przepisy kulinarne, zwierzały się sobie wzajemnie i wspierały. Mieszkając poza granicami naszego kraju, z dala od rodzin i bliskich, tym bardziej potrzebujemy podobnych okazji do spotkań w przyjaznym i bezpiecznym środowisku. Polska YMCA swoim wnętrzem nawiązuje do naszej polskiej tradycji i historii. Dzięki takim osobom jak Anna Juchum będziemy mogły aktywnie i ciekawie spędzac niedzielne wieczory.
Anna Jańczuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here