20 czerwca, w londyńskiej siedzibie Google odbędzie się 4. edycja Polish Tech Day. Największa zagraniczna impreza promująca polskie technologie zgromadzi innowacyjne startupy i przedsiębiorstwa sektora technologicznego z Polski i Wielkiej Brytanii. Wydarzenie jest organizowane przez PlugIn, think tank założony przez dwóch Polaków w Londynie. Radio Star jest jednym z Patronów Medialnych wydarzenia.
Wydarzenie to zbiega się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego też motywem przewodnim Polish Tech Day w tym roku jest pojęcie WOLNOŚCI i TECHNOLOGII. Podczas wydarzenia zostaną poruszone tematy wpływu nowych technologii na społeczeństwa, oraz znaczenie wolności w kształtowaniu i rozwoju technologii w dzisiejszych czasach.
W tegorocznych panelach dyskusyjnych wezmą udział liderzy najgorętszych polskich firm technologicznych podbijających światowy rynek. W imprezie udział biorą zarówno najbardziej aktywne startupy, kadra zarządzająca międzynarodowych korporacji, jak również brytyjskie organizacje szukające interesujących partnerów biznesowych oraz możliwości inwestycyjnych w Polsce.
Nie zabraknie też polskiego sektora publicznego i pozarządowego (Startup Poland, Ambasador Polski w Londynie Arkady Rzegocki, przedstawicielstwo brytyjskiej ambasady w Polsce).

“Jak sztuczna inteligencja i automatyzacja wpłynie na rynek pracy w najbliższych latach? Jak przygotować biznes na przeprowadzkę do Zjednoczonego Królestwa? Czy w dzisiejszych czasach faktycznie możemy mówić o wolności przepływu kapitału? – To najważniejsze kwestie, jakie chcemy poruszyć w trakcie czwartej edycji Polish Tech Days”, mówi Jakub Roszyk, jeden z organizatorów Polish Tech Day.

Główną częścią konferencji będą panele dyskusyjne, które porównają zagadnienia z obszaru technologii z perspektywy Polski oraz Wielkiej Brytanii. W jednym z nich Dr Aleksandra Przegalińska, ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji która na co dzień prowadzi badania na amerykańskim Massachusetts Institute of Technology, poruszy kwestię wpływu nowych technologii na kształtowanie rynku pracy.
Omówiona zostanie również rola wolności i jej wymiar: przykładowo, czy sztuczna inteligencja powinna posiadać prawa obywatelskie, oraz gdzie powinna znajdować się granica moralna w wyznaczaniu tego rodzaju praw i przywilejów. Wszystkie tematy tegorocznych paneli będą koncentrować się na zagadnieniu wolności w różnych dziedzinach. Poruszone między innymi zostaną pojęcia wolności przemieszczania, wolności tworzenia czy wolności gospodarczej.
Swój udział w panelach potwierdziły już takie firmy jak Linklaters, G1ANT czy Revolut, a do grona key speakers u boku Dr Przegalińskiej dołączą Sonia Wędrychowicz i dziennikarz telewizyjny Grzegorz Nawrocki.
Podczas Polish tech Day 2018 odbędzie się coroczny konkurs “Pitch To London”, prezentujący zwycięzców najbardziej prestiżowych konkursów dla start-upów w Polsce, takich jak Wolves Summit, infoShare Startup Contest czy ABSL Startup Challenge. Uczestniczące start-upy będą rywalizować poprzez prezentacje przed jury złożonym z brytyjskich i międzynarodowych inwestorów i ekspertów.
Będzie to niepowtarzalna szansa aby zapoznać się z najgorętszymi polskimi startupami. Udział w Polish Tech Day 2018 jest bezpłatny. Ze względu na ograniczona liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.polishtechday.com.
Polish Tech Day 2018
Tegoroczna edycja Polish Tech Day będzie mieć miejsce 20 czerwca w siedzibie Google w Londynie. Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.
Adres: Google UK (Six Pancras Square, Kings Cross, London N1C 4AG)
Więcej informacji o programie przeczytacie na stronie wydarzenia: link.
O Organizatorach
PLUGin jest organizacją aspirującą do zbudowania największej globalnej sieci skupiającej polskich specjalistów z branży technologicznej. Naszą misją jest tworzenie globalnej tech -społeczności i wykorzystanie jej potencjału do głębszej integracji polskiego sektora technologicznego z gospodarka światową. Nasza wyjątkowa społeczność Polaków związanych z sektorem technologicznym i pracujących w największych centrach technologicznych na świecie, wspiera polskich przedsiębiorców i specjalistów w zakładaniu biznesu poza granicami kraju.
Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here