Rekordowa kumulacja w brytyjskim Lotto. Można wygrać ponad £50 mln

0

Największa wygrana Lotto w historii Zjednoczonego Królestwa może paść już dzisiaj. Do wygrania jest 50,4 mln funtów. Jeżeli dzisiejsze i sobotnie losowania nie wyłonią zwycięzcy, pieniądze zostaną podzielone pomiędzy graczy, którzy byli najbliżej wygranej.

Nowe zasady oznaczają, że pomimo braku szczęścia w wytypowaniu wszystkich sześciu liczb, nikt nie odejdzie z kwitkiem. Cała pula zostanie podzielona na wygrane niższego stopnia. Jeżeli i tutaj nie byłoby żadnych trafień, wówczas wystarcza prawidłowe obstawienie czterech liczb i szczęśliwego numeru.

Największa do tej pory kumulacja Lotto miała miejsce w styczniu 1996 roku. Do wygrania było aż 42 008 610 funtów. Pieniądze trafiły do trzech szczęśliwych graczy, którzy musieli podzielić się wygraną.

Najwyższą wygraną w Lotto z kolei zgarnęli koledzy z pracy w Hasting w czerwcu 1995 roku. Właściciele zwycięskiego kuponu – Mark Gardiner i Paul Maddison – podzielili się wówczas kwotą 22,5 mln funtów.

Indywidualnie najwyższą wygraną zdobyła Iris Jeffrey z Belfastu. Mieszkanka Irlandii Północnej otrzymała 20,1 mln funtów w 2004 roku.

Kupony Lotto w sklepach można nabywać do godziny 19:30. Jeden bilet kosztuje 2 funty, a losowania odbywają się w każdą środę i sobotę.

Źródło: Londynek – Anna R.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here