Pytania do Ginekolog Małgorzaty Kołodziejczak

0

W każdą środę, w Przepisie Na Zdrowie Radia Star, gośćmi Gosi Prochal są specjaliści Top Medical Clinic w Londynie. W kolejnym programie, zapraszamy do wysłuchania rozmowy z ginekolog, dr Małgorzatą Kołodziejczak.

Wizyta u ginekologa bywa stresująca, dlatego niezwykle istotne jest odpowiednie podejście lekarza do pacjenta. O tym jak ważne w trosce o strefę intymną każdej kobiety są konsultacje ginekologicznie i profilaktyka, w wywiadzie z dr Małgorzatą Kołodziejczak.

Porozmawialiśmy m.in. o tym kiedy kobieta powinna umówić się na pierwszą wizytę u ginekologa? W jaki dzień cyklu najlepiej pojawić się w gabinecie? Czy infekcje intymne mogą być groźne i jak z nimi walczyć? Dlaczego cytologia jest tak ważnym badaniem, które może uratować kobiecie życie i kiedy powinnyśmy wykonać pierwsze badanie cytologiczne?

Poruszyliśmy też temat antykoncepcji i zapytaliśmy o to, która forma antykoncepcji jest najlepsza – biorąc pod uwagę samopoczucie i zdrowie kobiety, a jednocześnie, najbardziej skuteczna? Dowiecie się czy tzw. ‚spirala’ to dobry wybór dla każdej kobiety? I jak działa tabletka „PO” czyli tzw. antykoncepcja awaryjna?

Porozmawialiśmy również o tym, jak powinna wyglądać standardowa opieka ginekologiczna podczas ciąży. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić i należy je skonsultować? Na co warto zwrócić uwagę, o jakich badaniach w czasie ciąży pamiętać?

Zapraszamy do odsłuchania wywiadu:

kolodziejczak

slider-przepis-na-zdrowie-rs-1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here