Przewodniczący Brytyjskiej Rady Młodzieży Pakistańskiej popiera Hitlera za mordowanie Żydów.

Prezes Brytyjskiej Rady Młodzieży Pakistańskiej (BPYC) pod ostrzałem komentarzy z serii postów na Facebooku z 2014 r., W których chwalił Adolfa Hitlera za zabijanie Żydów.

0

Kamran Ishtiaq, który kiedyś gościł Davida Camerona, gdy ten chciał „spędzić trochę czasu poza Westminsterem”, powiedział, że „salutowałby” Adolfowi Hitlerowi, pod warunkiem, że zabije więcej Żydów niż muzułmanów.

„Wiem [że Hitler był rasistą] i szczerze mówiąc, zabiłby też muzułmanów, gdyby miał szansę. Ale wiecie co, nadal go pozdrawiałbym, gdyby zabił 90 muzułmanów i 92 Żydów ”, czytamy w poście na Facebooku z 2014 r. pisanym przez działacza społeczności.

Kamran Ishtiaq prezes BPYC (po lewej) i David Cameron były premier Zjednoczonego Królestwa

“Jeśli to jest na moim Facebooku, powiedziałem to”, 37-letni Ishtiaq potwierdził pytany o swoje posty przez lokalne media.

„Szczerze mówiąc, myślę tak samo w odniesieniu do Żydów, którzy teraz zabijają Palestyńczyków”, powiedział w rozmowie z Birmingham Live, gdy zapytano go, czy teraz nadal tak myśli.

„Nie chodzi o Żydów, którzy opuszczają Izrael – są Żydzi, którzy wspierają Palestynę. Czytałem dziś w mediach, że Żydzi opuszczają Izrael, ponieważ Izrael nie spełnił ich oczekiwań”.

„OK, ale Żydzi, amerykańscy Żydzi, tak, czuję to do nich. Ci, którzy mordują Palestyńczyków. Czuję to na ich temat”.

„A to, co tam napisałem, dotyczy Żydów”.

„Teraz, dlaczego jest moim bohaterem, bo właśnie zabił Żydów, nie miał okazji zabić muzułmanów… lol” – dodał.

Więźniowie niemieckiego obozu zagłady

Zapytany o swoje opinie na temat tego, czy Holokaust miał miejsce i czy wierzy, że sześć milionów Żydów zostało zamordowanych, powiedział: „Szczerze mówiąc, nie wierzę w to. Każdy atak, wszystko na temat Żydów jest przesadzone. Tak. Myślę, że to też była przesada”.

Ishtiaq pisze na swojej stronie LinkedIn o swojej roli prezesa British Pakistani Youth Council: „Jako przewodniczący prowadzę aktywną współpracę z mediami głównego nurtu, aby przeciwdziałać negatywnym stereotypom związanym z brytyjską młodzieżą pakistańską i podkreślać pozytywny wkład, jaki wnosimy do społeczeństwa brytyjskiego. To doprowadziło mnie do pracy w Wielkiej Brytanii i Pakistanie w celu budowy mostów”.

Jego uwagi na temat ludności żydowskiej są zgodne z wynikami ankiety przeprowadzonej dla Jewish Policy Research (JPR), w której stwierdzono, że 55 procent muzułmanów ma co najmniej jedno antysemickie przekonanie, według BBC. Raport JPR z 2017 r. wykazał, że „przewaga negatywnych opinii wobec Żydów i Izraela jest średnio dwa razy wyższa wśród muzułmanów niż wśród ogółu ludności”.

Żydzi prowadzeni przez niemieckich żołnierzy.

Dziennikarz Mehdi Hassan, brytyjski muzułmanin, twierdził w 2013 r., że antysemityzm w społeczności muzułmańskiej jest „małym brudnym sekretem”.

„Boli mnie, że muszę to przyznać, ale antysemityzm nie jest po prostu tolerowany w niektórych częściach brytyjskiej społeczności muzułmańskiej – to rutynowe i powszechne. Wszyscy muzułmanie czytający ten artykuł – jeśli są uczciwi wobec siebie – natychmiast będą wiedzieli, o czym mówię” – zasugerował w lewicowo-liberalnym magazynie New Statesman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here