„Przestańcie niańczyć pasażerów londyńskich autobusów”

0

Minister do spraw wewnętrznych, Norman Baker, stwierdził, że irytuje go zachowanie kierowców, którzy zabraniają wysiadającym pasażerom stać na otwartej platformie w tylnej części autobusu. Skrytykował również pracowników transportu autobusowego za zabranianie pasażerom na wskoczenie do ruszającego pojazdu.

Opinię Bakera podziela wielu pasażerów Routemasterów, którzy jednogłośnie stwierdzają, że otwarta platforma nowych autobusów nie jest należycie wykorzystywana.

Transport for London obiecało upomnieć nadopiekuńczych kierowców. Podkreśliła jednocześnie, że bezpieczeństwo podróżujących zawsze stanowi jej priorytet.

Statystyki pokazują, że tylko jeden pasażer na ponad milion podróżujących Routemasterami uległ wypadkowi podczas korzystania z otwartej platformy.

Minister Baker na poparcie swojego stanowiska przytoczył ujawnione dane i udzielił rady burmistrzowi Londynu – Borisowi Johnsonowi. „Moja wiadomość do Borisa – to zaprzestanie mydlenia oczu i używanie autobusów, jak należy. Powinien kazać kierowcom dać spokój pasażerom”.

Mike Weston, przewodniczący TfL, zapewnił, że kierowcy Routemasterów zostaną dodatkowo przeszkoleni odnośnie bezpiecznego wykorzystywania platformy.

polishexpress.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here