Maciek, Tomek i Nick przejadą 1000 mil z Oxfordu do Bielska-Białej, by zebrać pieniądze na leczenie Oliwii Kumorek, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. Leczenie, które może pomóc w rehabilitacji dziewczynki kosztuje 15 tys. zł rocznie.

„Każdy symboliczny funt, wpływa bezpośrednio na życie Oliwii i motywuje nas do tego abyśmy ukończyli tę 1000-milową podróż” – podkreślił Maciek Tomiczek w wywiadzie dla Radia Star.

Oliwia Kumorek urodziła się 8 marca, 2016 r. Jak mówi Maciek, z mamą Oliwii – Kamilą, znają się od dawna. „Gdy dowiedzieliśmy sie o tym, że Oliwka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, wyobrażaliśmy sobie co musiała czuć Kamila i chcieliśmy jej pokazać, że nie jest sama z tym wszystkim.”

„Zastanawialiśmy się nam tym, co wyjątkowego możemy zrobić, żeby zachęcić ludzi do pomagania. I z racji tego, że jesteśmy pasjonatami rowerów, pomyśleliśmy, że trzeba przejechać ten dystans.” – opowiadał o pomyśle na akcje w wywiadzie dla Radia Star.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Maćkiem, inicjatorem akcji:

Do akcji “OX2BB – na rowerach z Oxfordu do Bielska Białej” włączą się również Ambasador RP w Londynie, Arkady Rzegocki i Burmistrz Oxfordu Mohammed Altaf-Khan, którzy przejadą z nimi symboliczną milę.

Więcej informacji o tym jak pomóc: link

Maciek, Tomek i Nick wyruszają w trase 19 marca.

Twitter: link
Facebook: link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here